1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Poprawa dzialania integracji z EN Poczty Polskiej

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Max_ss, 13 Październik 2018.

 1. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Wysyłając dane z przesyłkami do Poczty Polskiej system od razu zamyka zbiór w E-nadawcy i wysyła do placówki PP . W ten sposób jeżeli wysyłamy przesyłki tworzone z kilku źródeł a nie tylko ze e-sklepu musimy wysyłać kilka zbiorów.
  Od kilku juz miesięcy pracownicy PP maja możliwość automatycznego zamykania i pobierania zbiorów, wiec zamykanie ich przez e-sklep jest zbędne.
  Rozwiązaniem problemu i znacznym usprawnieniem tej integracji byłoby wysyłanie zbiorów z przesyłkami wyłącznie do e-nadawcy. Można by w ten sposób w czasie dnia dopisać dowolna liczbę przesyłek do zbioru i przekazać do Placówki Pocztowej tylko jeden zbiór. I wszyscy byliby zadowoleni, pracownicy PP i nadawcy.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 594
  Docenione treści:
  329
 3. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Doprecyzuje:
  Rozwiązaniem problemu i znacznym usprawnieniem tej integracji byłoby wysyłanie zbiorów bez ich zamykania z przesyłkami wyłącznie do e-nadawcy. Można by w ten sposób w czasie dnia dopisać dowolna liczbę przesyłek do zbioru i przekazać na koniec dnia do Placówki Pocztowej tylko jeden zbiór. jeżeli zbioru nie zamkniemy sami w EN to PP zrobi to za nas....
   
 4. papux

  papux Laureat

  Wiadomości:
  400
  Docenione treści:
  113
  Tylko nie zawsze jest tak że wszyscy zamykają zbiór w ten sam dzień. Nie wszystkie panie są rozgarnięte na poczcie bo kilka razy miałem telefon "Ale proszę pana nie mamy zbioru przesłanego" więc to nie jest takie proste jak się wydaje.
   
 5. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Tak faktycznie było kilka miesięcy temu. po ostatnich letnich aktualizacja EN nie przesłane pliki sa automatycznie zamykane i przesyłane przez en do wpisanych placówek nadawczych. Ja od kilku miesięcy nigdy nie zamykam zbiorów. Kurier PP zabiera do godz. 14 przesyłki a po godz. 16 zbiory są pozamykane,wysłane i umieszczone w EN w folderze Odebrane . Automatycznie bez naszego udziału.
   
 6. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Jak nie nadasz paczek to zbioru Ci nie zamkną ... Nie musi być zamknięty w ten sam dzień ... Zamykają jak przesyłki dotrą do placówki nadawczej...
   
 7. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Tak ale opisany przez ciebie problem nie dotyczy przesyłek nadawanych ze sklepu home, bo ten wysyła automatycznie do PP już zamknięte zbiory z chwila kiedy klikniesz wyślij w panelu sklepu. klikniesz 3 razy, masz wysłane 3 zbiory, klikniesz 10 razy masz wysłane 10 zbiorów ... Opisana przez Ciebie sytuacja dotyczy wyłacznie przesylek nadawanych bezposrednio z EN...
  Tematem tego postu jest problem jaki generuje automatyczne zamykanie zbiorów i wysyłanie go bez naszej zgody przez En do placówki nadawczej..
   
 8. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Ponawiam pytanie , bo nastała cisza... Da się wysyłać dane nadawanych przesyłek tylko i wyłacznie do EN poczty polskiej ? Bez automatycznego zamykania w EN zbioru i automatycznego jego wysyłania do placówki nadawczej ?
   
 9. Max_ss

  Max_ss Nowicjusz

  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Nadal cisza. Na priv takze brak odpowiedzi. Żenada. Płacimy niemałe pieniądze za sklep a obsługa nawet nie raczy odpowiedzieć na zgłoszenie... Bez prawidłowego działania integracji nie mogę oferować tej formy wysyłki.
  A jak powyższa modyfikacja jest za trudna do wprowadzenia to wystarczyło by wprowadzić dodatkową opcje do ustawienia integracji - wybór czy zbior wysyłamy do placówki nadawczej (zamknięty) czy też wygenerowany list przewozowy wysyłamy do EN do istniejącego lub nowego zbioru. Tak jak to działa w integracji Poczty Polskiej z Allegro...

  Obecna jakość obsługi i pomocy użytkownikom waszych sklepów skłania mnie do szukania innej platformy...
   

Poleć forum znajomym