1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prefix tabel w Wordpress

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 15 Październik 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Czy jest możliwość aby z automatu w usłudze zmienić aby autoinstalator dodawał inny prefix tabel niż wp_ ? dopiero to zauważyłem. Zmiana prefixu na inny minimalizuje możliwość SQL Injection.
    Polecam wziąć to pod uwagę :)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zgłoszone do kierownika produktu, dobra uwaga!
     
  3. roweroweporady

    roweroweporady Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    Przy okazji zwrócę uwagę na login. Jest to standardowy "admin", który także nie sprzyja bezpieczeństwu Wordpressa.
     
    Grzesiek lubi to.
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    sama zmiana użytkownika admin to nie taki wielki problem co zostało zresztą na kilka sposobów opisane na forum to już zmiana prefiksu wiąże się z kilkoma zmianami w pliku konfiguracyjnym i ręczną zmianą nazw tabel lub zrobieniem tego przez zapytanie sql, a to już większa sprawa.
     
  5. roweroweporady

    roweroweporady Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    Zmiana prefiksów to też nie jest aż taki problem. Jeśli się wie jak i lubi się grzebać w takich rzeczach :)

    Myślę tutaj głównie o osobach, które nie mają bladego pojęcia o takich rzeczach i lepiej gdyby z automatu miały przydzielaną jakąś niestandardową nazwę.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie mam pewności ale chyba jakieś wtyczki żądały użytkownika admin (podobnie jest z niektórymi wtyczkami wymagającymi wordpressa na danym prefiksie) nie działają po takich zmianach, więc tu też trzeba być ostrożnym :)
     
  7. roweroweporady

    roweroweporady Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    To do duszy z takimi wtyczkami :) Ja nigdy z tym problemów nie miałem, a mam teraz zainstalowane ok. 25 wtyczek. Trochę dużo, ale wszystkie potrzebne.
     

Poleć forum znajomym