1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Problem na linii ClickShop - AdWords

Dyskusja w 'Sklep internetowy Click Shop' rozpoczęta przez użytkownika e-bestaplus.pl, 26 Czerwiec 2018.

 1. e-bestaplus.pl

  e-bestaplus.pl Spryciarz

  Wiadomości:
  49
  Docenione treści:
  4
  Witam,
  Dokładniej mój problem jest między Google Merchant a CS. Plik do GM jest generowany automatycznie w ramach integracji. Ale część produktów jest odrzucania przez GM, jako powód podano brak kodu kreskowego, który pozwala jednoznacznie identyfikować produkt. (Na marginesie dodam, że żaden z produktów w moim sklepie nie ma wprowadzonych takich danych, a jednak wiele z nich GM akceptuje bez błędów).
  Pomoc techniczna Googla poradziła uzupełnić kody kreskowe produktów z błędami.
  Tu zaczyna się problem, bo ja sprzedaję odzież. Kody kreskowe są inne dla każdego rozmiaru danego modelu (rozmiary są w CS wariantami). Jaki kod kreskowy wpisać dla produktu głównego?
  Czy ktoś już miał i rozwiązał taki problem?
   
 2. PiotrekZ

  PiotrekZ eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  147
  Docenione treści:
  7
  Proponowałbym utworzenie wariantów z obsługą stanu magazynowego - możesz wtedy dla nich wprowadzić indywidualny kod kreskowy - patrz zrzut ekranu :)
   

  Załączone pliki:

 3. e-bestaplus.pl

  e-bestaplus.pl Spryciarz

  Wiadomości:
  49
  Docenione treści:
  4
  Chyba to co napisałem nie Jet do końca zrozumiałe. Ja mam takie warianty utworzone do wszystkich produktów w sklepie (to są rozmiary). Ale przecież do Google Merchant nie są zaciagane warianty tylko produkty główne, także nawet jak sobie dodam kody kreskowe dla wariantów to nic to nie zmieni...
   
 4. PaulinaZ

  PaulinaZ eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  @e-bestaplus.pl warianty powinny się wczytać do mapy witryny. Sugeruję dodać EAN'y do wariantów. Warunkiem oczywiście jest też zmapowanie w integracji po grupie wariantów.
   
 5. e-bestaplus.pl

  e-bestaplus.pl Spryciarz

  Wiadomości:
  49
  Docenione treści:
  4
  Dziękuję za odpowiedź.

  Rzeczywiście dodanie EANów do wariantów usuwa błędy w Google Merchant. To dużo roboty, bo nie dodaję wariantów hurtowo ze względu na błąd nie pozwalający na dodawanie polskich znaków, chyba nadal nie rozwiązany.

  Wpadłem na taki pomysł, żeby przyśpieszyć pracę, aby dodawać EAN któregoś z wariantów tylko do kartoteki produktu głównego. Czy to zadziała? Czy do 'mapy witryny' generowanej do Google Merchant zaciągają się tylko warianty, czy warianty+produkty główne?
   
 6. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  520
  Docenione treści:
  61
  W XML Google Merchant pobierane są informacje o produktach + wariantach
   

Poleć forum znajomym