1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Problemy z Joomla 3.5

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika Ymac, 5 Kwiecień 2016.

  1. Ymac

    Ymac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam !!

    Mam trzy problemy dotyczące Joomla 3.5:

    1. W Joomla 3.5 - problem z wysyłaniem wiadomości w Kunena 4.0.10. Wiadomość zostaje wysłana, ale system wybija użytkownika poza system do ekranu z błędem 404 lub 500.

    2. Wcześniej na Joomli 3.4.8 pomimo ustawień subskrypcji, do nikogo nie dochodziły maile o wysłanych wiadomościach. Na Joomli 3.5 oczywiście pomimo powyższego problemu jest to samo.

    3. W zainstalowanym Admin Tools próbuję ustawić dodatkowe hasło Administratora, jednak przy próbie logowania system to hasło odrzuca

    Nie wiem czy przypadkiem te trzy problemy nie mają wspólnego mianownika. Problemy nie są może krytyczne, ale jednak irytują i szczególnie pierwszy utrudnia działania użytkownikom forum. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tych problemów będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Maciek Pisarczyk
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Myślę, że jest to jakiś problem konfuguracji jednak na początku próbowałbym zwiększyć wersję php i sprawdzić czy będzie różnica po ustawieniu separacji na domenie lub bez separacji.
     
  3. Ymac

    Ymac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Niestety, strona działa tylko na ustawieniu bez separacji, a podniesienie PHP do 7 nie przynosi żadnego pozytywnego rezultatu.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Korzystam z forum Kunena przy innym swoim prywatnym projekcie i nie zaobserwowałem podobnych sytuacji u siebie.

    Zasugerowałbym Tobie sprawdzenie logów PHP. Na ich podstawie mógłbyś sprawdzić czy występują jakieś błędy PHP podczas realizacji procesów, które opisałeś w swoim poście. Więcej informacji o włączaniu logowania błędów PHP do pliku znajduje się pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wlaczyc-logowanie-bledow-php-do-pliku/

    I od tego w sumie bym zaczął poszukiwanie przyczyn i rozwiązań. Bardzo dużo pomocy uzyskałem również na oficjalnym forum Kunena, gdy miałem jakieś niedogodności.
     
    Grzesiek lubi to.
  5. Ymac

    Ymac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Problem 1. rozwiązany - wystarczyło zejść do PHP 5.5 :)
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a mówiłem od razu o zmianie PHP :D jednak zejście przyniesie inne konsekwencje.
     
  7. Ymac

    Ymac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Obecny szablon działa pod Joomla 1.7, 2.5 i 3.0, tak że konieczna będzie jego zmiana. Prawdopodobnie on warunkuje PHP. Jednak nie zmienia to faktu że problem z subskrypcją występował na Joomla 2.5 i na innym szablonie.
     
  8. Ymac

    Ymac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Nikt nie ma pomysłu na pkt. 2 i 3 ??
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Poprosiłbym o więcej informacji na ten temat, może będę mógł pomóc przy wysyłaniu maili przez Joomle.

    W przypadku punktu trzeciego, niestety nie znam Admin Tools.
     
  10. Ymac

    Ymac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Wysyłanie testowe poczty działa. Działa rejestracja nowych użytkowników, nie działa tylko subskrypcja nowych postów.
    Tu ustawienia subskrypcji:
     

    Załączone pliki:

  11. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    @"Ymac, Ad.3- czy to dodatkowe hasło nie jest przypadkiem poufnym kluczem..??
     

Poleć forum znajomym