1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problemy z wysyłką na np. @upc (RBL csi.cloudmark)

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika MKO, 22 Listopad 2016.

  1. MKO

    MKO Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Mamy problemy z wysyłką maili na np. adresy @upcpoczta.pl
    Wiadomości nie dochodzą.
    W logach pojawia się zapis:
    SMTP @ mailcloud.upcmail.net Connection rejected. Your IP 79.96.27.--- is in RBL. Please see http://csi.cloudmark.com/reset-request/?ip=79.96.27.---

    Niestety usunięcie z bazy RBL cloudmark adresu IP jest niemożliwe
    "Warning: The submitted IP (79.96.27.---) appears to match a generic or default pattern"

    Dodatkowo IP znajduje się w klasie adresowej która jest na liście SpamRats, co powoduje, że duża część z maili które wysyłamy nie dociera do odbiorców.

    Proszę o pomoc.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Aby za dużo na forum nie pisać, zgłoś proszę ten fakt na https://pomoc.home.pl/formularz-kontaktowy/, wybierając opcję jestem klientem i autoryzując się. Wklej zwrotkę + krótki opis, a w temacie dodaj: adres IP blokowany na SPAMRATS. W treści podaj proszę także w jakiej domenie działają skrzynki e-mail (Twojej domenie) której dotyczy problem. Temat powinien zostać rozwiązany w przeciągu 1-2 dni o ile blokada nie ma jakiegoś powiązania z Twoim adresem (np. włamanie, wysyłka spamu, itp.).

    @MKO w razie pytań daj znać na forum (numer sprawy) np. w PW.
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Grzesiek dałeś córce zmienić swojego awatara? :)

    PS. sorki za offtop - no ale musiałem :D
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    :D Tak, wdrażam ją w zastępstwo za mnie. Ona szybko rozwiązuje problemy, wystarczy zestaw mały lekarz i kilka plastrów i każdy, nawet najgorszy błąd CMS będzie rozwiązany :p W grudniu mikołaj ma nas odwiedzić, wiesz, chciałem trochę ocieplić swój wizerunek :p
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że obraliśmy rozwiązanie, w którym sugerujemy użytkownikom listowanym na spamrats przesłanie do nas wiadomości przez formularz kontaktowy. W treści wiadomości proszę napisać, że jesteśmy zainteresowani zmianą revdns z uwagi na listowanie serwera na spamrats. Nasi administratorzy zajmą się poprawką revdns, po czym będzie można zgłosić do administratorów spamrats w celu ściągnięcia listowania.

    Drugą możliwością jest zgłoszenie się do Biura Obsługi Klienta, gdzie za dodatkową opłatą zmienimy adres IP wybranego serwera na inny. Więcej informacji odnośnie zmiany adresu IP można znaleźć pod tym adresem: https://home.pl/uslugiit#manager. Po zmianie adresu IP również sugerujemy zgłoszenie się o ustawienie odpowiedniego revdns dla spamrats.
     

Poleć forum znajomym