1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Program lojalnościowy i powiadamianie administratora

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika thinros, 30 Marzec 2018.

 1. thinros

  thinros Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Witam serdecznie,

  Dzisiaj przeprowadziłem testy programu lojalnościowego w sklepie i z przykrością muszę stwierdzić, że nie jestem w stanie wprowadzić takiej opcji dla swoich klientów.

  Proszę o pomoc lub wyjaśnienie w jaki sposób mogę wdrożyć w ramach istniejących rozwiązań program lojalnościowy oraz wymianę punktów w sklepie. Poniżej lista uwag, które obecnie blokują mi takie posunięcie:

  • O ile sam mechanizm przyznawania punktów i później odbierania ich przez klienta działa dobrze, to problem pojawia się w tym, że po zgłoszeniu chęci wymiany przez klienta punktów na produkt, nie dostaję - jako administrator - żadnego powiadomienia o tym, że klient dokonał takiego zgłoszenia.
  • Co więcej, nawet po sprawdzeniu w odpowiedniej zakładce w panelu kontrolnym, jedyna informacja jaką otrzymuję, to ta, że klient zgłosił chęć wymiany. Brakuje danych do wysyłki zgłoszonego do wymiany produktu.
  • Kolejnym problemem z programem lojalnościowym jest to, że magazyn nie aktualizuje stanu produktów zgłoszonych do wymiany! Co więcej, nawet po zatwierdzeniu takiej wymiany, nie następuje zmiana stanu magazynowego produktu.
  • Czy są gdzieś dodatkowe elementy konfiguracji powiadomień związanych z programem lojalnościowym? Sklep nie wysyła maila ani do administratora, ani do klienta o zgłoszeniu produktu do wymiany.

  Proszę o informację czy w ramach istniejących lub planowanych w najbliższej przyszłości aktualizacjach sklepu istnieje możliwość rozwiązania powyższych problemów? Lub jeśli już istnieje o wskazanie w postaci instrukcji jak to zrobić.
   
 2. JakubW

  JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  109
  Docenione treści:
  13
  @thinros wszystko to, co wypunktowałeś to masz rację - w tym momencie mechanizm działa tak, że gdy klient zgłosi chęć wymiany punktów na produkty, to automatycznie nic się nie dzieje:
  - trzeba manualnie znaleźć tego klienta i informację, na co wymienia,
  - ręczne utworzenie zamówienia dla tego klienta z produktem, który wymienił (co jednocześnie zmienia jego stan magazynowy),
  - procesować jak normalne zamówienie.

  Wiemy, że ten mechanizm jest niedoskonały i choć jest fajną funkcją, to ciężko się nią zarządza w sklepie, natomiast zgłosiliśmy odpowiednie poprawki do Działu Rozwoju Aplikacji i... czekamy. Innego rozwiązania, czy opcji konfiguracyjnych w sklepie na chwilę obecną nie ma. Mamy ogromne nadzieję, że funkcjonowanie programu lojalnościowego będzie udoskonalone w tym roku, ale konkretnej daty nie mogę podać.
   
 3. Mariusz_Q

  Mariusz_Q Początkujący

  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  1
  Wiadomo już coś? :)
   
 4. JakubW

  JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  109
  Docenione treści:
  13
  @Mariusz_Q z tego co się orientuję, to temat jest jeszcze na stole w Dziale Rozwoju Aplikacji. Podpytam się jeszcze, jak to wygląda i dam Tobie znać :)
   
 5. Mariusz_Q

  Mariusz_Q Początkujący

  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  1
  Jest już coś wiadomo?
   
 6. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl

  Wiadomości:
  973
  Docenione treści:
  108
  @Mariusz_Q niestety nie posiadamy żadnych pewnych informacji. Proszę jeszcze o cierpliwość.
   

Poleć forum znajomym