1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Propozycje nowych usług home.pl

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 12 Październik 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    W innym temacie ruszyła rozmowa na temat propozycji nowych usług home.pl więc może zacznijmy nowy temat:

    nowa usługa nawet płatna: REVDNS, chętnie by wiele firm zapłaciło nawet powiedzmy z 50 zł netto rocznie (to jest rozsądna kwota) za możliwość dodania wpisu do REVDNSa dotyczącego ip hostingu i przypisanej do niej domeny. Jak wiemy REVDNS ma swoje ogromne zalety które warto byłoby wykorzystać. Rozumiem, że w tej chwili wpisy są z nazwą serwera i technicznie wymagałoby to sporych zmian jednak uważam, że warto.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Kolejną propozycją jest wg mnie proste rozwiązanie które pozwalałoby w szybki sposób coś na serwerze nawet gdy nie mamy dostępu do ftp, scp czy ssh, mianowicie usługa panelu menadżera plików dostępnego w panelu usługi, tj, wchodzimy do panelu naszej usługi, wchodzimy np w serwer i mamy okienko menadżera plików gdzie możemy wykonywać podstawowe czynności typu: kopiuj, skasuj, wklej, kompresuj i edytuj dla plików tekstowych.
    Jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma webmasterami i wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie rozwiązanie jak zaproponowałem dałoby wiele korzyści..
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @TheL dobra sugestia z REVDNS, przesłałem ją przed chwilą do odpowiednich kierowników produktów do analizy. Mogę tylko dodać, że wdrożenie (jeśli będzie pozytywna decyzja) powinno mieć miejsce w przyszłym roku.
    @TheL Ty dziadu ty... czytasz nam w myślach odnośnie menadżera plików? Szykujemy coś... oj szykujemy i to już niedługo ]:->
     
  4. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    konsola w javie?niektore dedyki tak maja ze logujesz sie do panelu i masz wtedy dostep przez panel po ssh.Piotrek opisz w wolen chwili czy jest mozliwe aby sie logowac za pomoca kluczy na serwer?czy mozna to jakos wykorzystac z klientem FTP?np Total Commander?
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie używam ftp. Teoretycznie wszystko można pytanie po co? :)
    @Mariusz trzeba było śledzić mojego FB w planach mam być Wróżbitą Piotrem :) Tak jak ten Maciej :)
    Nie dziwi mnie, że o takim pomyśle myślicie bo jest dobry :) mam Jeszcze kilka pomysłów Ale wszystko w swoim czasie :) wiem czego mi i moim znajomym na codzień brakuje w pracy :)
     
  6. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    Nowe usługi i ulepszenia ...
    Tak naprawdę ciężko coś wskazać od ręki bo przez wiele lat nauczyliśmy się i znaleźliśmy rozwiązania barier i niedoskonałości a dziś już ich nawet niedostrzegamy.
    Po zastanowieniu - czego na tą chwilę najbardziej brak?

    1. Statystyk użycia serwera ze wskazaniem wartości granicznych.
    2. Zintegrowanego serwera SMS.
    3. Możliwość wykonywania automatycznych kopii sql w ramach posiadanego miejsca serwera. Niezależnie od oficjalnego backup. Tzn. prosto np. w panelu definiuje katalog, baze sql, czestotliwość i czas przechowywania a system wykonuje kopie --- np. codziennie, czas życia kopii 30 dni.
    4. Dla ox drive (nie widzę teraz w opisie a podczas testów nie było) aplikacji integrującej chmurę z dyskiem/katalogiem komputera lokalnego. (Funkcjonalność jaką daje np. Google drive) bez tego usługa ta ma skromne możliwości.
    5. Certyfikatów multi-domenowych.

    @TheL fajnym rozwiązaniem jest program pspad w wersji nieinstalacyjnej, pozwala edytować pliki wprost na serwerze i można go trzymać w chmurze czy przy kluczach :)
    choć oczywiście możliwość jakiejś szybkiej i małej edycji wprost z panelu byłaby fajnym rozwiązaniem.
     
    Mariusz lubi to.
  7. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    serwer sms raczej nie powstanie chyba,ze jako pewnie usluga platna,skads te smsy trzeba brac :) statysyki zuzycia serwera brzmia ciekawie moze cos podobnego do htop hehe nie byloby to glupie
     
  8. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    @Jephrey jasna sprawa, że SMS musiałyby być płatne, ale home mógłby je potraktować jako usługę marketingową. Tzn. w zasadzie po kosztach czym ta usługa była by bardzo atrakcyjna dla Klienta - jako dodatek do usług (prosta integracja czy nawet wkompilowane w PHP) byłby to wyróżnik na tle konkurencji.
     
  9. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Jedno ale - REVDNS może być jeden i co jak ktoś ma wiele domen przypisanych do serwera?
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @casar to już musiałby sobie ktoś wybrać jaka domena jest wpisana w revdns.
    Jeśli chodzi o edycję prosto na serwerze to mc edit wystarczy, zresztą nawet w zwykłym winscp można edytować z automatycznym zapisem na serwerze :) ale chodzi o to, że czasami nie ma dostępu do niczego prócz prostej przeglądarki, a trzeba coś pilnie zrobić.
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Co do punktu 4, OX jest i na długo pozostanie naszym oczkiem w głowie. Drive sam w sobie udostępnia aplikację, na pewno do Androida, ale wymaga WebDav'a. Ten temat jest na liście To Do, chociaż sam Drive przypomnę dostępny jest na kontach z aktywną licencją. Musimy jednak pamiętać o polityce bezpieczeństwa, nie zdecydujemy się na rozwiązania, które mogą w jakikolwiek sposób negatywnie wpłynąć na dostęp do danych. Nie mniej, czekajcie :) będziecie nagrodzeni
     

Poleć forum znajomym