1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przedłużanie certyfikatu

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika lolek, 12 Listopad 2017.

  1. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Opłaciłem dziś certyfikat na kolejny rok ale zauważyłem że ważność usługi się nie zsumowała.
    W momencie przedłużania certyfikat był jeszcze ważny 11 dni a po opłaceniu usługi już tylko 365dni
    W przypadku domen i hostingu terminy ważności zawsze się kumulowały.
    Czy w przypadku certyfikatu trzeba go odnawiać w ostatnim dniu aby nie stracić kilku dni ważności ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z informacji jakie uzyskałem faktycznie, dla certyfikatów HomeSSL ważność nie sumuje się. Dla RapidSSL sumuje się. Sprawdzę jak wygląda to w dokumentacji i poprawię/dodam.

    Jeśli chodzi o hosting/domeny, tak sumuje się.
     
  3. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Troszkę szkoda. Z tego co zauważyłem to nie da się przedłużyć certyfikatu w ostatni dzień. Ja miałem 11 dni do końca jak dostałem maila z przypomnieniem że pozostało tylko 5 dni na opłacenie faktury. Czyli 6 dni stracimy zawsze.
    Jestem klientem (co prawda małym) home.pl od ponad 10 lat i jak bym opłaca taki certyfikat od początku to w sumie stracił bym już 2 miesiące.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozumiem, no pomimo nazwy to nie my jesteśmy "producentem" certyfikatu, nie mniej zwrócę na to uwagę w dokumentacji, a Ciebie mogę jedynie zachęcić do zmiany certyfikatu na RapidSSL za rok.
     
  5. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Certyfikat RapidSSL jest dużo droższy i nie wszystkich na niego stać.
    Płacąc za rok oczekujemy roku - rozwiązaniem mogła by być możliwość przedłużenia w ostatnim dniu ważności certyfikatu.
    Skoro firma wystawiająca nie sumuje ważności to chociaż może home.pl zrobiło by ukłon w stronę klientów i pozwoliło na przedłużanie w ostatnim dniu.
    Wtedy klient by nic nie tracił
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Chwilka, spokojnie można przedłużyć certyfikat ostatnim dniu no może na wszelki wypadek dzień wcześniej :) mamy sobie certyfikat który się kończy i jak mamy 2 dni do końca kupujemy drugi taki sam, opłacamy online czyli mamy od razu i sobie wszystko instalujemy :) stary się kończy nie przedłużamy i mamy wszystko czasowo dobrze i się o nic nie martwimy :)
    Jeden dzień czy 2 to trzeba się liczyć jeśli zależy nam na bezpieczeństwie czasu generowania certyfikatu, ten bywa różny od kilku minut do kilku ładnych godzin :)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jak najbardziej kupowanie wielu certyfikatów jest możliwe do wykonania, ograniczeniem są promocje (ich warunki) oraz fakt, że firma (pośrednik w zasadzie) nie możemy zagwarantować, że certyfikat zostanie wydany w ciągu kilku godzin. Czas ten określa i wydłuża jednostka certyfikująca (wystawca), który może podjąć dodatkowe czynności celem sprawdzenia podmiotu występującego o certyfikat lub samej domeny.

    W tej sytuacji działania użytkownika były poprawne. Wiesz, to tak samo jak z przeglądem samochodu, nie jeden jechał na ostatni dzień, a potem był "płacz" bo trzeba było mechanika szukać bo auto przeglądu nie przeszło. Płacimy podwójnie.
     
  8. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Jeśli miał bym kupować nowy certyfikat to lepiej to zrobić u innego dostawcy i skorzystać z promocji. Jak dobrze się rozejrzeć na rynku to można by było z 10 lat lecieć na cenie za złotówkę.

    Ja po prostu chciałem lojalnie przedłużyć u dostawcy z którym już jestem chyba z 10 la albo i dłużej
    W takim razie w przyszłym roku poszukam WCZEŚNIEJ jakiejś promocji żebym nie musiał szukać mechanika bo auto nie przeszło przeglądu ...

    Dziękuję za powyższe rady
     

Poleć forum znajomym