1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przekierowanie 301 - z domeny zewnętrznej

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika alien9999, 2 Październik 2017.

  1. alien9999

    alien9999 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam.

    Mam stronę internetową na wix.com jednak teraz tworzę stronę na home.pl jest to strona zespołu muzycznego. Ze względu na to iż na materiałach marketingowych i reklamowych nadrukowany jest adres strony www na wix.com, strona ta ma również wypracowaną pozycję w google i nie chciałbym jej stracić i dla tego chciałbym zrobić przekierowanie 301 z domeny na wix.com do domeny na home.pl, aby po wejściu w adres strony na wix.com automatycznie przenosiło na stronę na home.pl bez utraty pozycji w google.
    Prosiłbym o pomoc jak zrobić takie przekierowanie??
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Napisałeś o przekierowaniu z WIX na home.pl? A jakie możliwości przekierowania adresu WWW daje WIX?

    Pytanie tylko o jakim adresie rozmawiamy, czy o domenie kupionej w wix i przekierowanej do nas, czy o tym adresie (jeśli dobrze pamiętam) w stylu domain.cos.wix.com czyli adresie roboczym strony WWW?

    Być może w ustawieniach kreatora WIX jest jakaś opcja przekierowania. Być może w panelu WIX jest opcja przekierowania adresu (w zależności czy masz swoją domenę u nich czy korzystasz z adresu roboczego).

    Więcej informacji potrzebuję, chociaż najlepiej by było zapytać WIX.
     
    Ostatnia modyfikacja: 2 Październik 2017
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @alien9999 wygląda na to, że wix.com umożliwia dodanie takich przekierowań 301 u nich w panelu administracyjnym. Wywnioskowałem to na podstawie filmu instruktażowego od nich, który znalazłem na YouTube:

     
    Grzesiek lubi to.
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    tak. Mariusz słusznie zauważył to przekierowanie tylko musiałbyś sprawdzić, czy działa to dla adresów zewnętrznych. W naszym Click Web też jest opcja dodawania 301 i 302 ale działa to wewnątrz strony, np. /galeria na /nowa_galeria

    Nie wiem czy kreator WWW nie ograniczy cię do tego, że będziesz musiał zrobić wielki button na środku strony :) Ale jak wspominałem, pytanie jaki adres przekierowujemy.
     
  5. alien9999

    alien9999 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za odpowiedzi,

    Chodzi o adres:

    http://zespolpokusa.wixsite.com/pokusa

    aby wchodząc na powyższą stronę otwierała się storna:

    http://www.zespolpokusa.pl/

    Obecnie dodałem komunikat na starej stronie w celu przekierowania odwiedzających użytkowników na stronę właściwą.

    Jak na razie dodałem w kreatorze w miejscu: Ustawienia witryny>Przekierowania adresy starej strony i nowej (zdjęcie w załączniku). Domyślam się że to musi trochę potrwać i nie zadziała od razu, ale czy to powinno wystarczyć, a jeśłi tak to kiedy można spodziewać się efektu?

    Pozdrawiam.
     

    Załączone pliki:

  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @alien9999 wygląda na to, że jest to przekierowanie w ramach tej samej witryny. Przekierowanie, które ustawiłeś (w załączniku) nie spowoduje takiego przekierowania jakie opisałeś w temacie na forum. Sugeruję kontakt z wix.com w celu zapytania ich Biura Obsługi Klienta czy istnieje możliwość wprowadzenia takiego przekierowania 301, które będzie kierowało na domenę zewnętrzną (czyli zespolpokusa.pl).
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No to na moje oko żaden operator Ci tego nie zagwarantuje, aby przekierować ich roboczy adres na własną stronę WWW. Chyba że masz dostęp do plików .htaccess lub panel kreatora lub inny panel, oferuje dostęp do ustawień tej "domeny" wix'a. Nie do końca rozumiem też dokumentacji WIX bo oni rozpisują przekierowanie domeny osobnym artykułem niż przekierowanie domeny WIX (https://support.wix.com/en/article/connecting-a-wix-domain-to-an-external-site)

    Ale jedno mnie zastanawia, udało Ci się pięknie przekierować wszystkie zakładki na nową domenę, a spróbuj przekierować /pokusa na nową domenę? Albo samo "/" na nowy adres.
     

Poleć forum znajomym