1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Przekierowanie adresów mailowych z domeny

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika smutekOrazBol, 26 Maj 2015.

  1. smutekOrazBol

    smutekOrazBol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Pokrótce opiszę, co chciałbym osiągnąć, później aktualne rezultaty, prosiłbym o pomoc.
    Wszelkie nazwy zmyślone, podobieństwo do istniejących nazw zupełnie przypadkowe

    Zakupiłem domenę "moja-domena.de". W przyszłości chciałbym móc postawić stronę, ale na razie próbuję zrobić coś innego:
    chciałbym mieć kilka skrzynek mailowych, np.
    zef@moja-domena.de
    kazimierz@moja-domena.de
    itp. itd.
    Wykupiłem więc (a konretnie: wziąłem na okres próbny) usługę 'business email', wg panelu serwer ma adres serwer1234567.home.pl.
    W ustawieniach domeny dodałem rekord '10 serwer1234567.home.pl'.
    Teraz, wysyłając maila np na adres kazimierz@moja-domena.de (np z gmaila) dostaję mail zwrotny o treści:

    Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain moja-domena.de by serwer1234567.home.pl. [ip].

    The error that the other server returned was:
    553 5.7.1 We don't relay mail

    Czy pominąłem jakiś krok?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Witaj, nie ma konieczności edycji rekordu MX.

    Jeśli domena i serwera pocztowy, zarejestrowane są w home.pl, wykonaj następującą konfigurację:

    1. Zaloguj się do panelu domeny i przejdź do sekcji USŁUGI,
    2. Kliknij w nazwę domeny, następnie pod spodem Konfiguracja usługi,
    3. Na górze ekranu Konfiguruj.

    Znajdziesz tutaj pole: Przypisz domenę do usługi w home.pl. Podaj login, np. serwer123456 oraz hasło, które nadałeś usłudze podczas rejestracji.

    Nazwę serwera znajdziesz w sekcji USŁUGI. Jeśli nie znasz do niej hasła, możesz kliknąć w nazwę serwera i dalej w ikonę kłódki.

    Aby dodać skrzynki e-mail:
    1. Wróć do sekcji usługi, kliknij tym razem w nazwę serwera, np. serwer123456,
    2. Kliknij pod spodem Konfiguracja usługi,
    3. Następnie odszukaj przycisk Utwórz skrzynkę e-mail.

    W przypadku usługi Business Email podczas tworzenia kont, nadajesz im tylko nazwę tego, co ma być przed znakiem @ np. kazimierz.
    Konta automatycznie będą aktywne w Twojej domenie.
     
  3. smutekOrazBol

    smutekOrazBol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za odpowiedź.
    Skrzynki email istnieją, to akurat nie jest problem. Wysyłanie maili przez panel działa, ale wtedy oczywiście wysyłam z adresu kazimierz@serwer[...]
    Zrobiłem przypisanie w panelu konfiguracji (tak jak wyżej), teraz poczekam na odświeżenie domeny i wtedy sprawdzę wysyłanie maili na skrzynkę i logowanie przez klienta, ale z tego co widzę to ta konfiguracja opiera się na rekordzie typu A, czyli cały ruch z tej domeny będzie przekierowany na serwer poczty, tak?
    W przyszłości chciałbym przypisać domenę również do serwera http, więc jednak będę potrzebował chyba samego rekordu MX?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ok. Aktywne ma być tylko pole Przypisz domenę do usługi w home.pl. Pole przekierowanie ruchu i poczty powinny być nieaktywne. Poczta zostaje u nas.

    Aby wysyłać pocztę z poprawnego adresu, będzie konieczne wykonanie jeszcze jednej operacji. Analogicznie robisz ją w programach pocztowych, konfigurując skrzynkę pierwszy raz. Tak samo na webmailu. Czyli utworzenie profilu.

    Zapraszam na stronę www.webmail.home.pl --> w prawym rogu ekranu ikona koła zębatego:
    1. Wybór adresu domyślnego + podpis --> Kliknij Ustawienia --> Poczta i odszukaj pola adres domyślny i podpis. Zmian nie musisz zapisywać, zapiszą się same.
    2. Ustawienie danych właściciela skrzynki czyli imię i nazwisko --> kliknij Koło zębate --> Moje dane kontaktowe. Koniecznie edytuj pole imię i nazwisko.

    Więcej informacji tutaj:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-skonfigurowac-profil-poczty-e-mail-w-nowej-poczcie-home-pl/
     
  5. smutekOrazBol

    smutekOrazBol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję, poczta już działa jak należy, przynajmniej przez webmail.
    Co jednak, gdybym oprócz maila chciał wykorzystać domenę do przekierowania na serwer http?
    Ustawienie przekierowania na pocztę spowodowało, że rekordy A i MX przypisane przez tą konfigurację w panelu zarządzania domeną stały się nieedytowalne,
    więc siłą rzeczy cały ruch idzie na serwer poczty.
     
  6. clinton

    clinton Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    "Co jednak, gdybym oprócz maila chciał wykorzystać domenę do przekierowania na serwer http?"

    Jeśli miałby to być serwer poza home.pl, to w konfiguracji domeny, w polu "przekierowanie ruchu w domenie" zaznaczasz opcję ip/host/url i tam wpisujesz adres IP serwera, który jest na zewnątrz. Tą czynnością po prostu edytujemy rekord A.

    Pytanie, czy na pewno o to chodzi? :)
     
    Mariusz lubi to.
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Zgadza się, cały ruch (poczta oraz WWW) obecnie skierowany jest na Twój serwer pocztowy w home.pl (Business email). Wartości rekordów A, MX, CNAME po przypisaniu domeny do serwera, możesz zmienić w polu "Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog)", który znajduje się na formularzu konfiguracji domeny. Instrukcja krok po kroku jak zmienić wartość rekordów A, MX, CNAME po przypisaniu domeny znajduje się pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/konfiguracja-wartosci-pierwszego-domyslnego-rekordu-a-cname-mx-ns/

    Przykładowo, w celu zmiany rekordu A w sekcji „Przekierowanie ruchu w domenie” zaznacz opcję „Włącz przekierowanie na IP/host/URL” i następnie w polu „Przekierowanie ruchu (IP/host/URL/katalog)” wpisz adres IP serwera docelowego, na który ma wskazywać domena. Po zapisaniu zmian, wartość rekordu A dla domeny zostanie zmieniona na wprowadzony adres IP.
     

Poleć forum znajomym