1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja Przekierowanie domeny na IP, nie działa WWW.

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika AnyTHING, 30 Czerwiec 2015.

  1. AnyTHING

    AnyTHING Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Witam serdecznie! Mam problem z prawidłowym podpięciem domeny pod adres mojego sklepu internetowego. Ustawiłam przekierowanie domeny any-thing.pl na adres IP: 94.23.92.22. Domena any-thing.pl ( http://any-thing.pl/ ) prawidłowo została przekierowana, natomiast domena www.any-thing.pl nie. Bardzo proszę o pomoc jak mam przekierować domenę www.any-thing.pl na podane IP
    bedę bardzo wdzięczna za wskazówki!
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Odpytanie rekordów domeny zwraca błędy, przypuszczam, że zostało usunięte zbyt wiele elementów konfiguracji domeny. Zaloguj się do Panelu administracyjnego i przejdź po lewej do sekcji USŁUGI --> kliknij w nazwę domeny --> pod spodem Konfiguracja usługi --> Rekordy domeny.

    Na liście powinien znajdować się rekord CNAME w postaci:

    www.any-thing.pl -- CNAME -- any-thing.pl

    Zgodnie z poniższym przykładem. Jeśli go nie ma, dodaj go i zapisz ustawienia.
    Poniżej przykładowy widok rekordów domeny, domyślnych, które powinny być na liście. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z przycisku Resetuj ustawienia.

    Samo przekierowanie domeny na adres IP zostało wykonane poprawnie, poprzez edycję pole Przekierowanie ruchu w domenie.

    nowy1.png
     
  3. AnyTHING

    AnyTHING Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Już wszystko działa. Bardzo bardzo dziękuję za pomoc! :)
     
    Mariusz lubi to.
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie ma problemu. Oby więcej takich pytań.

    Jeśli ktoś przekierował domenę na adres IP (dla przypomnienia wykonywane jest to w panelu domeny, w polu przekierowanie ruchu w domenie), edytuje rekord A.
    Pisząc najprościej jak się da, przekierowanie wykonywane jest dla adresu: domena.pl --> adres IP, jeśli chcemy aby adres www.domena.pl oraz inne subdomeny typu cokolwiek.domena.pl kierowały na ten sam adres IP, konieczne jest posiadanie rekordów CNAME, zgodnie z wyżej wskazanym przykładem.

    Domyślnie rekordy te są wprowadzone w ustawieniach każdej domeny, ale istnieje możliwość ich usunięcia.

    Rekordy można dodać ręcznie lub poprzez kliknięcie Resetuj ustawienia.

    Może okazać się że mimo wprowadzenia poprawnej konfiguracji, przekierowanie nie działa, www.domena.pl nadal kieruje na coś innego. W tej sytuacji sprawdzamy czy adres domena.pl kieruje poprawnie, oraz czy po stronie serwera docelowego, nie ma ustawionego dodatkowego przekierowania dla adresu www.domena.pl
    W innych przypadkach, zapraszamy do zadawania pytań.
     

Poleć forum znajomym