1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Przekierowanie na skrzynkę e-mail w home.pl - otrzymuję zdublowane emaile

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika kburzynski, 22 Lipiec 2015.

 1. kburzynski

  kburzynski Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Mam problem z dublującymi się wiadomościami przychodzącymi. Po ustawieniu przekierowania z innej skrzynki na konto w home.pl, wszystkie wiadomości z przekierowania przychodzą po dwa razy. W ustawieniach zaznaczyłem by akceptować pocztę z zewnętrznego przekierowania. Proszę o pomoc bo nie wiem już gdzie tego szukać.
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Potrzebowałbym trochę więcej informacji. Co to za skrzynka e-mail, z której realizowane jest przekierowanie? Na jaki adres e-mail w home.pl przekierowywane są wiadomości. Gdy poznamy nazwę skrzynki e-mail w home.pl, na którą dostarczane są podwójne wiadomości, będziemy mogli sprawdzić logi pocztowe i zweryfikować te podwójne wysyłki.

  Jeśli chcesz możesz mi te informacje przesłać w wiadomości prywatnej na forum.
   
 3. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  wyczyść pole adresu przy przekierowaniu tak aby mieć 100% pewności, że tam jest czysto i wpisz adres ręcznie nie wklejając.
  To taki mały test który u mnie zadziałał, adres przekiedowania był wklejony 2 razy mimo, że widoczny był jeden raz.
  Warto to sprawdzić.
   
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  @kburzynski Przeanalizowaliśmy logi skrzynki pocztowej. Potwierdzam, że wysyłane są podwójne wiadomości na adres konta pocztowego w home.pl, ale nie jest to spowodowane funkcjonowaniem naszego serwera pocztowego. Podsumowując, realizowane są dwie wysyłki z zewnętrznego serwera, a nasz serwer te dwie wysyłki po prostu odbiera.

  Sugeruję sprawdzić ustawienia po stronie tej zewnętrznej skrzynki e-mail, z której następuje przekierowanie.

  Najprawdopodobniej ustawienia tej właśnie skrzynki pocztowej powodują realizacje podwójnej wysyłki lub podwójnego przekierowania. Czy ma Pan dużo adresów e-mail podanych w przekierowaniu? Może jeszcze jeden adres e-mail podany w przekierowaniu, również prowadzi na tę samą skrzynkę e-mail w home.pl.
   

Poleć forum znajomym