1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przekierowanie strony WWW przez serwery CloudFlare

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz, 9 Luty 2016.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie,

    szukałem hostingu pod bloga i zachęcony Państwa postem na forum webhostingtalk (http://www.webhostingtalk.pl/topic/53433-hosting-pod-blog-3-kryteria/), postanowiłem skorzystać z oferty Wordpress Hosting. Oferta ta, jest wręcz idealna pod hosting bloga, więc z dużym entuzjazmem zebrałem się tydzień temu do przenosin bloga.

    Niestety co chwilę napotykam na problemy przy przenosinach, wcześniej miałem problem z importem bazy, a w tym momencie z podpięciem domeny, co powiem szczerze, zaczyna mnie coraz bardziej frustrować.

    Do tego mój stary hosting kończy się w tą środę. Myślałem, że bez problemu się wyrobie, jednak co chwile pojawiają się problemy i nie jestem już tego taki pewien. Tym bardziej, że średnio czekam na odpowiedz suportu 12 godzin. Do tego odpowiedzi są jedno lub dwu zadaniowe i szablonowe, np.

    "Uprzejmie wyjaśniam, że w sytuacji jeśli dla domeny nie ma wskazanych naszych serwerów DNS to domena jest po kilku dniach usuwana z naszych serwerów. Delegacja domeny jest tutaj warunkiem koniecznym."

    Wybaczcie, ale mam poczucie jakbym rozmawiał z robotem i nie widzę w takich odpowiedziach szczerej chęci pomocy.

    Nie piszę tego aby dać upust swojej frustracji (no może trochę:)), ale żeby dać feedback, są pewne rzeczy do poprawy.

    Druga sprawa to wspomniana kwestia podpięcia domeny, niestety nie mam już czasu na długie wymiany mali z suportem, więc pisze tutaj w nadziei, że uda się coś zdziałać.

    Chcę podpiąć domenę. Panel mi nie pozwala tego zrobić, ponieważ chce, abym zmienił serwery DNS na serwery Home. Niestety nie mogę tego zrobić.

    Korzystam z usługi CDN CloudFlare, przez co serwery DNS dla mojej domeny są obsługiwane przez CloudFlare.

    Jak podpiąć domenę do panelu bez konieczności zmieniana serwerów DNS, lub jak objeść ten problem?

    Serdeczności,
    Tomek
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Witaj na forum, Tomku, rozumiem tą sytuację i rozumiem też frustrację, niestety, pisząc wprost, decydując się na korespondencję mailową, wybrałeś najdłuższy wariant oczekiwania na odpowiedź. Jak zapewne domyślasz się, czas uzależniony jest od ilości zgłoszeń, chociaż standardem w przypadku typowych zgłoszeń, jest odpowiedź wysłana do 20h. W sprawach wymagających analizy, przekazania tematu do innych działów czy chociażby obserwacji zachowania serwera, informujemy o przyjęciu wiadomości a następnie przesyłamy odpowiedź z konkretnymi informacjami. Tu czas realizacji może się wydłużyć.

    W tematach niecierpiących zwłoki, polecam zdecydowanie telefon, albo forum (kto nie śpi ten odpisuje). Telefon, jeśli masz pakiet minut na komórkowe, masz za darmo.
    www.home.pl/kontakt

    Do rzeczy, jeśli domena ma być w pełni obsługiwana na serwerach home.pl, a więc zarówno dla poczty oraz strony WWW - konieczne będzie przekierowanie jej na nasze serwery DNS. Jeśli wystarczy Ci tylko obsługa WWW bez poczty, wtedy możesz z serwisu CloudFlare, przekierować domenę np. na adres IP swojego serwera. Jest on unikalny dla usługi więc nie powinieneś mieć problemu. Przekierowanie na adres IP wywoła katalog główny, a w nim możesz korzystając z .htaccess wykonać dalsze przekierowania.

    Aby to wykonać, najprościej będzie sprawdzić adres IP serwera, np. Start --> CMD --> ping serwer123456.home.pl i zwykle w ciągu godziny czasu (chyba że CloudFlare ma inne czasy) ustawienia odświeżają się. Domena nie będzie widoczna w panelu, nie podlega też żadnej konfiguracji (jej strefa pozostaje na CloudFlare).

    Jeśli w wyszukiwarce na forum wpiszesz CloudFlare, znajdziesz kilka wątków z nim związanych.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    z domeną jest dokładnie tak jak napisał @Grzesiek, z bazami jest tak, że trzeba odpowiednio backup zrobić i najlepiej jeszcze wcześniej bazę zoptymalizować, ale to normalne przy przenosinach z jednego serwera na drugi, oczywiście wspomnę jeszcze o odpowiednim kodowaniu baz.
     
  4. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Cześć Grześku, serdecznie dziękuję za pomoc i wyjaśnienie jak to można zrobić :)

    Widziałem wcześniejsze tematy CloudFlare, ale dopiero teraz, gdy napisałeś, że każdy serwer ma dedykowany IP, zrozumiałem jak to działa i jak dokonać konfiguracji.

    Teraz natrafiłem na kolejny problem.

    Kiedy wchodzę na bloga, to blog ładuje się ponad minute. Gdy się już załaduje, to wszystko jest ok. Wszystkie podstrony działają i ładują się bardzo szybko.
    Niby wszystko jest ok, ale gdy wejdę w tryb incognito w przeglądarce, to znowu czekam ponad minutę na pierwsze załadowanie się bloga.

    Sprawdziłem blog w testach szybkości ładowania się strony jak np. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ czy http://tools.pingdom.com/fpt/ i zawsze dostaje błąd. Ponieważ blog zaczyna się ładować dopiero po minucie, a te serwisy nie czekają aż tak długo na stronę.

    Dodam, że rekord A już działa poprawnie, ponieważ jak pinguję swoją domenę, to dostaje adres IP Home.

    Może problem tkwi w .htaccess?

    Mój obecny .htaccess skopiowany z automatycznej instalacji na Home:

    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]
    </IfModule>

    Wcześniej mój htaccess wyglądał jak poniżej, ale problem był ten sam :
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]

    # add a trailing slash to /wp-admin
    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^ - [L]
    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(wp-(content|admin|includes).*) $2 [L]
    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(.*\.php)$ $2 [L]
    RewriteRule . index.php [L]


    Dodam jeszcze, że blog znajduje się w katalogu głównym.

    Serdeczności,
    Tomek
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Luty 2016
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Proszę podaj adres strony WWW, tak aby wszyscy mogli zaobserwować to i wskazać rozwiązanie. Czy serwis nie korzysta z zewnętrznych zasobów?
     
  6. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Adres strony: zenmarketing.pl

    Czy serwis nie korzysta z zewnętrznych zasobów?

    Oprócz takich rzeczy jak np. kod Google Analytics, to nie.

    Serdeczności,
    Tomek
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Hmmm, Firebug pokazuje bardzoe ciekawe rzeczy, rzuć okiem do zakładki SIEĆ. Widać 204 No Content dla adresów s.youtube... i googlevideo.
    Wszystkie zasoby z samego serwera wczytywane są od ręki, ale problem jest z zasobami zewnętrznymi i w tym przypadku nie serwer o tym decyduje.

    testfire.png
     
  8. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
  9. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Mnie się strona wczytywała 2-3 minuty.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zróbmy test o ile to możliwe wyłącz tą integrację czy coś, konsultowałem temat i sama w sobie usługa nie wykazuje żadnej aktywności. Serwis czeka na odpowiedź z zewnątrz. Jak coś więcej się dowiem dam znać.
     
  11. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Chodzi Ci o to video? Ok, wyłączyłem. Jednak problem pozostał :(

    Serdeczności,
    Tomek
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Luty 2016
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    o ile samo połączenie z serwerem jest błyskawiczne ping na poziomie 1-3 ms, tracert pokazuje mikro skoki z małymi opóźnieniami, to sama aplikacja działa wyjątkowo wolno. Ogrom czasu zajmuje wczytanie playerów youtube, to ogromne jquery a raczej jakiś kod pod niego też robi swoje. Facebook dokłada swoje, fonty google też, a masz ich sporo. Jednak to nie wszystko. Mam 99% pewności, że dzieje Ci się to wszystko przez CloudFlare. Odpaliłem WP zainstalowałem dodatki jakie zobaczyłem u Ciebie i chodzi to błyskawicznie z domeną przekierowaną bezpośrednio na home.
     
  13. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Przed przenosinami podstrony wczytywały się na poziomie kilku sekund, średnio dostawałem 85/100 od PageSpeed Insights od Google, nie testowałem strony głównej.

    Ale nawet jeśli przyjmiemy, że to ładujący się kod i zewnętrzne zasoby, to nie tłumaczy tego, że:
    a) ta sytuacja występuje za pierwszym wczytaniem dowolnej podstrony bloga, później każda inna strona ładuje się błyskawicznie,
    b) test na stronie http://tools.pingdom.com/fpt/ nawet nie startuje, nie pobiera się nawet 1 bajt.
    [​IMG]

    Zadaję sobie jednak sprawę, że jestem amatorem i mogę być w błędzie i rzeczywiście może to być jakiś skrypt Google lub Facebooka lub CloudFlare. Dlatego aby widzieć coś więcej zróbmy test. Zamienię teraz rekord A w CloudFlare i przekieruję na stary serwer, gdzie konfiguracja jest taka sama. Za około 15 min strona powinna się już wczytywać z starego serwera.

    Serdeczności,
    Tomek
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Luty 2016
  14. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Blog ładuje się już z starego serwera i ten problem nie występuje. Każda strona od początku wczytuje się w kilka sekund. Więc to nie jest problem z cloudflare i zewnętrznych zasobów.

    To nie rozwiązuje jednak mojego problemu a jak wspomniałem, czasu nie mam wiele. Pytanie brzmi co dalej? :(
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Luty 2016
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wejdź na nowy blog bezpośrednio po ip i nazwie folderu i tak zobacz. Nadal podtrzymuję moje zdanie.
     
  16. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Adres IP bloga na home: 188.128.240.90
    tutaj problem dalej występuje (konfiguracja bloga jest taka sama, jak na starym serwerze, usunąłem jedynie wtyczkę Wp Super Cache. Przy włączonej ten problem też występował i na początku myślałem, że to jej wina, dlatego ją usunąłem). :(
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Luty 2016
  17. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Zainstaluj dla testu czystego bloga w jakimś katalogu
     
  18. Tomasz

    Tomasz Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, ale zdecydowałem się na inny hosting. Temat można zamknąć.

    Serdeczności,
    Tomek
     
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    temat nadal jest ciekawy ponieważ od wczoraj zainstalowałem kilka blogów na home i ŻADEN nie działa tak jak Twój.
     
  20. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    B...-H....pl ??

    Szkoda, że tak ciekawa sprawa została zamknięta :(
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym