1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE przenoszenie wordpressa

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika gruby, 24 Kwiecień 2017.

  1. gruby

    gruby Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    mam problem i być może moje pytania wydadzą się komuś błahe, ale robię to pierwszy raz, więc bardzo proszę o pomoc.

    Założyłem stronę na wordpress.com, powiedzmy xyz.wordpress.com (jeszcze nic tam nie ma). Zależy mi na tym, by adres wyglądał tak: xyz.pl, a więc wykupiłem domenę na home.pl. Nie wiem jednak jak przenieść wordpressa na tę domenę.

    Chodzi o to, że chcę mieć normalny kokpit wordpressa itd. ale korzystać z adresu xyz.pl. Znalazłem instrukcje, jednak nie widnieje u mnie żaden autoinstalator.

    Może ktos wyjaśnić laikowi, jak krok po kroku trzeba to zrobić?

    Z góry dziękuję
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    W tej sytuacji musisz uzyskać info ze strony wordpress.com jak podpiąć własną domenę do ich usługi. Moze to wymagać delegacji domeny na ich serwery DNS lub wykonanie przekierowania np. rekordem A/CNAME.

    Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @gruby instrukcje w języku angielskim jak podpiąć swoją własną domenę znajdziesz pod tym adresem: https://en.support.wordpress.com/map-existing-domain/

    Wordpress.com wymaga, abyś korzystał z ich płatnego pakietu, abyś mógł przypisać własną domenę. Więcej informacji o pakietach w wordpress.com znajdziesz pod tym adresem: https://wordpress.com/pricing/ (wymagany jest przynajmniej pakiet Personal). Jeśli będziesz posiadał już odpowiedni pakiet, to wtedy możesz skorzystać z instrukcji, którą Ci podałem.

    Oczywiście, zachęcam do wykupienia u nas hostingu, dzięki czemu serwer (czyli hosting) oraz domenę będziesz miał w jednym miejscu, a połączenie adresu domeny z Twoim wordpressem umieszczonym na naszym hostingu będzie o wiele łatwiejsze. Polecam na początek nasz najtańszy hosting Business Cloud Basic, który możesz zarejestrować w promocji pod tym adresem.
     

Poleć forum znajomym