1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Pytania o optymalizacje

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Tomek333, 22 Listopad 2016.

 1. Tomek333

  Tomek333 Ulubieniec

  Wiadomości:
  196
  Docenione treści:
  6
  Te adresy
  https://domena.pl/panel/favourites
  https://domena.pl/panel
  https://domena.pl/pl/panel
  https://domena.pl/panel/orders
  mają ustawione przekierowanie 302 https://domena.pl/pl/login
  Jak zmienić je na 301

  Mam dwie wersje strony do logowania domena.pl/pl/login u góry strony oraz domena.pl/login na dole strony
  Jak zrobić przekierowanie 301 na tą drugą ?

  Wszystkie strony z stopki oraz z belki u góry typu kontakt, częste pytania itp mają brak canonical tag da się to poprawić ?

  Oraz mam mnóstwo duplikatów strony głównej jak domena.pl/pl/index/1/ (i tu można wpisywac sobie cyferki i pojawia się strona główna) .W ogóle skąd strony z adresem ".pl/pl/"
   
 2. Tomek333

  Tomek333 Ulubieniec

  Wiadomości:
  196
  Docenione treści:
  6
  @Mariusz @Grzesiek Bardzo mi zależy na odpowiedzi na pytanie 2 i 4 bo sklep nie może miec kilku duplikatów strony głównej jest to absolutnie w Google nie dopuszczalne i nie ma żadnych odstępstw od tego!!!
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 622
  Docenione treści:
  332
  Ze swojej strony wystawiłem zgłoszenie z prośbą o komentarz ze strony opiekunów produktu. Szczerze, pierwszy raz spotykam się z tym aby zmiany o których piszesz miały większe znaczenie na działanie czy pozycjonowanie strony, poza tym, że zew. narzędzia będą zwracały komunikaty, aby takie elementy wyeliminować. Rozumiem, że chcesz maksymalnie zwiększyć skuteczność strony oraz wypracować niskim kosztem jej pozycję w Google, nie mniej o czym pisał też @Adam nie wszystko da się od tak zmienić dla każdej witryny, nie wpływając na jej funkcjonalność czy mechanizm o który się opiera. Są elementy które dla danego typu serwisu zmienisz, ale są i takie których nie da się ruszyć. Mówią że na motocyklu jeździ się wygodniej jak samochodem, mniej pali i łatwiej parkować, ale nie przerobisz samochodu na motocykl ani też na siłę nie będziesz go sprzedawał.
   
 4. Tomek333

  Tomek333 Ulubieniec

  Wiadomości:
  196
  Docenione treści:
  6
  Chce tylko wykluczyć duplikaty stron, na pewno posiadanie 8 duplikatów stron głównej albo i więcej nie jest dobre a jest szkodliwe i nie dam wam sobie tego wmówić że to nie szkodzi :) Pracownik Gogole powiedział jasno że sklep z tyloma duplikatami stron nie ma co zaczynać go reklamować póki tych błędów nie naprawie a sa to krytyczne poważne błędy.
   
 5. Tomek333

  Tomek333 Ulubieniec

  Wiadomości:
  196
  Docenione treści:
  6
  I jak tam z tymi duplikatami jak to naprawić ?
  @Grzesiek czyli kilkukrotne duplikaty tych samych stron nic nie szkodzą według home.pl ?
  I pierwszy raz się spotykasz z takim problemem ?
   
  Ostatnia modyfikacja: 25 Listopad 2016
 6. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  nie jest to dobre jak są duplikaty, jednak ja nie pamiętam aby mi się w ostatnim czasie w wynikach wyszukiwania pojawiała główna strona, jej to w sumie mogłoby nie być :) u mnie najwięcej roboty robią kategorie i same produkty. Tu pozamieniałem adresy, chwilowo spadłem z niektórymi, ale teraz już są traktowane jako pojedyncze.
   

Poleć forum znajomym