1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pytania odnosnie click shop

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Tomek333, 8 Listopad 2016.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Witajcie
    1. Jak zmienić stopkę ? W ustawieniach jest puste okno a po dodaniu tresci nie wyswielta mojej stopki, ciągle jest link home

    2. Czy można tu dodawać takie same opisy co w tresci karty produktu?
    upload_2016-11-8_12-35-51.png

    3.Jak dodam własną scieżkę adresu www gdzie w ustawieniach zrobić przekierowanie na te wybrane adresy www ? (niestety 17 wyników mi zaindeksowało w tym dwa produkty)
    upload_2016-11-8_12-36-38.png
     
  2. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Pytanie 2 nie aktualne
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ad3, nie ma obecnie działającego przekierowania 301, wszyscy na nie czekamy.
    ad1, dodając stopkę w ustawieniach, dodajesz tą która jest nad linkiem do home, wg licencji sklepu tego linku nie można kasować, więc nie powiem gdzie on jest :)
     
  4. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    ad3 Czy wygenerowany w tym edytorze kod wklejony w ustawieniach sklepu zadziała ?
    <Files ~ "^\.(htaccess|htpasswd)$">
    deny from all
    </Files>
    Redirect permanent sklep1234.home.pl/pl/reg domena.pl/pl/reg
    Redirect permanent sklep1234.home.pl/pl/contact domena.pl/pl/contact
    order deny,allow

    ad1 Gdzie zmienić link na nofollow ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 8 Listopad 2016
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ad3. kod nie zadziała :) przerabialiśmy to już i niestety jest problem, czekamy na poprawkę.
    ad1. nie możesz modyfikować tego linku home :) przy zakupie w regulaminie masz wszystko wyjaśnione :) jednak nie przejmuj się, google ten link traktuje obojętnie :)
     
  6. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Nie mogę uruchomić sklepu póki nie będzie gotowy Thel :) Nie rozumiem czemu mam płacić za promocje strony i połowe tego oddawać za darmo home ?
    Na pewno takie działanie jest nie legalne i ta stopka musi zniknąć albo przestać być klikalnym linkiem nie zależnie od regulaminu jaki sobie napisali, ten temat zostawmy bo tu jestem pewny i znajde osobe która mi usunie tą stopkę.

    Mówisz że trzeba czekać na tą zmianę ale jak długo? Przecież to podstawa bo bez tego click shop jest bezużyteczny bo nie można promować strony ze zdublowanymi podstronami czy się mylę ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Można promować ponieważ jeśli zmienimy adresy to stare się nie zaindeksują bo fizycznie nie będzie nigdzie linku do nich. Niestety z tego co widzę musimy czekać na poprawkę, a nie wiem kiedy takowa nastąpi (ja nie jestem z home aby to wiedzieć)
    Tomek jeśli chodzi o link to tak samo mógłbyś powiedzieć o systemie Windows gdzie masz wiele reklam Microsoftu, a zakupując licencję na system zgadzasz się z warunkami umowy.
     
  8. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    No a jak są już zaindeksowane w tym strona kategorii produktów to teraz drugi taki adres wskazujący tą samą podstronę jest szkodliwy dla sklepu z punktu promocji prawda i nie ma szans taki sklep click shop na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google czy sie mylę? :) Nie ma też co otwierać sklepu click shop teraz i promować go bo to będą wyrzucone pieniądze w błoto ? :)

    Microsoft jest włascicielem tego systemu wiec porównanie z home który sobie wziął shopera i dodał kosmetyczne przeróbki zostawił sklep w formie beta i wypuscił na rynek moim zdaniem nie trafne, sklep miał być gotowy do sprzedaży a tymczasem drugi tydzień walczę o zmiany kosmetyczne i nie mogę uzyskać pomocy takiej abym mógł już zacząć wreszcie . Nie tak to sobie wyobrażałem i raczej skłaniam się ku opcji że zmarnowałem pieniądze na ten sklep, szczęscie w nie szczęsciu że nie dałem się nabrać wczesniej i nie zapłaciłem prawie 1000 zł tylko 100 zł to jest do przełknięcia strata. Pluje sobie teraz w twarz że nie posłuchałem ludzi którzy mówili że nerów zjem więcej a o odpowiedzi będę musiał żebrać Albo admin po 10 dniach nie odpowiedział na moje pytanie tylko polubił post chyba tylko po to aby mnie z irytować. Tak wiec mam nauczkę słuchaj doswiadczonych expertów :)

    Nie mniej dziękuje Thel za próbę pomocy :)
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    szanse na wysokie pozycje ma nawet z "długimi" linkami wszystko kwestia innych rzeczy. Jednak powiem Ci, że z tego co widzę, to nawet wysokie pozycje nie dają obecnie efektów jakie byśmy chcieli bo ludzie i tak w większości klikają w adwordsy które i tak są wyżej :)
     
  10. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL na forum o pozycjonowaniu experci powiedzieli że takiego produktu ze zdublowanymi adresami nie ma sensu promować i mija się to z celem i to dotyczy każdego sklepu click shop w home z takimi adresami .Powiedzieli wprost nawet nie marnuj czasu i pieniędzy na to :) Ah mogłem poczekać z zakupem ale tak mi konsulant home na cukrował na obiecywał że dałem się nabrać :)
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tak ale tylko jeśli produkt jest już zaindeksowany. Po zmianie adresu nie ma dostępu do starych adresów więc google fizycznie go nie widzi mimo, że on jest w sklepie. To nieco zmienia postać rzeczy.
     
  12. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Cyt. "Tak ale tylko jeśli produkt jest już zaindeksowany." ale u mnie już są zaindeksowane czyli co click shop jest dla mnie bezużyteczny w tym momencie ? :)
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie :) po prostu go używaj :) to nie jest tak jak się często mówi, że link determinuje pozycję w google, gwarantuję Ci że nawet link typu domena.pl/dsuf-fdsuuy/32-32-aaa?id=1212A może być wysoko w google.
     
  14. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL sory ale co innego czytam, ludzie mówią wprost linki musza być przyjazne nie mogą wyglądać tak jak napisałes wyżej i nie mogą się dublować a już znaki zapytania w adresie nie mają prawa występować :) Jesli tak mam to moja strona nie ma szans na wysokie jak pozycje w google i strony tysięcy klientów którzy posiadają click shop i marnują pieniądze na jego promocje choć nie ma prawa to efektu przyniesć .(zdanie expertów od pozycjonowania nie moje )
    No co tu dużo mówić bez tej zmiany jesli ktos ma zaindeksowane zdublowane strony w sklepie click shop i jeszcze stopke home.pl która kradnie połowę mocy z tej strony korzystanie z click shop raczej mija się z celem jesli chce się cos sprzedawać a nie mieć sklep tylko dla samego mienia go :)
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ? nie mają prawa występować? :D to powiem Ci, że moja strona prywatna ma znaki zapytania i znaki & i jest na najwyższych pozycjach na słowa na jakich mi zależy :) dziwne co? :) jeden aspekt nigdy nie przesądzi o całości. Na wysokie pozycje wpływa tak wiele rzeczy, że jedna nie zaburzy całokształtu.
     
  16. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Czyli reklamowanie stron sklepu podwójnie za indeksowanych z często powtarzającymi się opisami, zdublowanymi adresami i znów opisami oraz nie przyjaznymi linkami nie przeszkadza w pozycjonowaniu strony ? :)

    Masz racje że na wynik strony wpływa bardzo wiele czynników ważniejszych jak np. przyjazny link, jednak nie zmienia to faktu że w takiej formie jak jest teraz click shop, próba jego reklamowania to raczej syzyfowa praca a można dostac jeszcze karę za duplicate content
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    ad 1) tak jak wspomniał @TheL nasza licencja nie pozwala na modyfikowanie i/lub usuwanie stopki home.pl. Z tego powodu nie podamy informacji na ten temat na forum.
    ad 2) skoro pytanie nieaktualne, to je ignoruję i nie odpowiadam :p.
    ad 3) czekamy na pewne poprawki w sklepie, które umożliwią dodawanie przekierowań typu 301 do sklepu. Pracujemy nad tym, aby umożliwić ich dodawanie. Podany przez Ciebie kod nie zadziała.
     
  18. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    ad 1) Licencja której nie znam może nic nie mówi o "follow & nofollow" jak ustawić to drugie?
    ad 3) Na forach i u źródła czytamy https://support.google.com/webmasters/answer/66359?hl=pl wiemy że taki stan rzeczy nie może być a wy wiecie o tym od roku https://forum.home.pl/threads/przekierowanie-mod_rewrite-pomocy.578/. Kierownik produktu dzis- do przyszłego roku zmiany w tym temacie nie będzie. " indeksowanie następuje z dwoma adresami - starym i skróconym"
    Jeżeli home.pl mówi że to nie przeszkadza to zlekceważę wymagania Google i opinie ludzi w takim razie. :rolleyes:
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Owszem, nie może być duplikacji treści, dlatego ja jestem zdania, że warto zachować tymczasowo adresy "długie", a kiedy już będzie możliwość robienia przekierowań w htaccess przejść po kolei i porobić przekierowania. Chyba, że ktoś startuje ze sklepem i od razu ustawia linki.
     
    Tomek333 lubi to.
  20. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL Nie warto tylko chyba nie ma innego wyjscia :) Ale jesli startuje, zmienie na dns home w ustawieniach dla domeny to będzie tylko te adresy sklepu z moją domeną indeksowało jesli dobrze was zrozumiałem a tych z nazwą serwera nie będzie nawet w indeksie ?
    A to co zaindeksowało już przeboleć trzeba, może gdzies potem na koncie google będzie można taki adres odrzucić lub wskazać do wyindeksowania bo rzeczywiscie te parę stron można przeżyć.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym