1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Reguły wiadomości - kilka słów kluczowych?

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika przemk, 27 Styczeń 2017.

 1. przemk

  przemk Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  1
  Dzień dobry,
  W przypadku gdy tworzę regułę wiadomości i chcę wpisać kilka słów kluczowych lub adresów w którymś z pól warunków to czy powinienem oddzielać je przecinkami, wpisywać w cudzysłowach, z maskami typu *? Szukałem takiej informacji w helpie, ale nic nie było na ten akurat temat.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 622
  Docenione treści:
  332
  https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/g...y-byly-one-stosowane-w-nowej-poczcie-home-pl/

  Ogólnie, co przed chwilą sprawdziłem, reguły wiadomości działają dla pojedynczych warunków (tzn. 1 warunek na jedno pole), a więc przykład:

  • możesz utworzyć regułę dla adresu e-mail (jednego w jednej regule) - wiadomości OD jan.kowalski@home.pl oznacz flagą,
  • możesz utworzyć regułę dla adresu e-mail i innego pola, np. temat zawiera - wiadomości OD jan.kowalski@home.pl, temat zawiera: zakupy, oznacz flagą. Jeśli jeden z warunków reguły nie będzie spełniony, reguła nie zadziała.
  Jeśli chodzi o pola typu adres e-mail, wpisujesz jeden adres na regułę
  Jeśli chodzi o pole np. temat zawiera, wpisujesz JEDNO SŁOWO lub JEDNĄ FRAZĘ, np. zakupy lub zrób zakupy. Jeśli ktoś napisze do Ciebie maila: jak idziesz to zrób duże zakupy, to fraza nie zostanie rozpoznana bo przeszkadza słowo duże.

  Nie mniej jednak nie zamykam tematu i w tej chwili przekazuję pytanie do kierownika produktu, bo wydaje mi się, że temat miał być aktualizowany.

  Odpowiadając na pytanie: nie ma opcji oddzielania niczego.

  FEEDBACK-1041
   
 3. przemk

  przemk Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  1
  Ok, dzięki za odpowiedź :) Generalnie rzecz biorąc fajnie by było móc stworzyć sobie np. jedną regułę na większą ilość contentu (powiedzmy grupę newsletterów o określonej treści) zamiast na każdy z osobna. Tak więc trzymam kciuki za ew. wdrożenie tego typu funkcji ;)
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 622
  Docenione treści:
  332
  Dostałem odpowiedź od kierownika produktu, że temat został zgłoszony dalej jako sugestia lub błąd (trudno to określić), nie mniej temat trafił już do właściwego działu i tym samym w miarę możliwości zostanie to wprowadzone. Mam zgłoszenie oznaczone do śledzenia, więc jak coś się dowiem więcej dam znać.
   

Poleć forum znajomym