1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Rozmiar plików graficznych na stronie głównej

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Kamil81, 9 Styczeń 2017.

 1. Kamil81

  Kamil81 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Cześć Wszystkim :)

  mam ogromną prośbę i zarazem pytanie do szanownych forumowiczów :) Czy znacie możliwość wpłynięcia na rozmiar fotografii prezentowanych w galerii na stronie głównej? Oczywiście nie mam na myśli CSSa i skalowania pliku, a jego fizyczny rozmiar (podstawowy szablon responsywny).

  Jako przykład podać mogę link do fotografii w cache'u demo sklepu:

  https://sklep-demo.home.pl/environm...oductGfx_13a5beec12de0bd6f358e3003b87e21e.jpg

  Pomimo tego, że wprowadzałem (na mojej usłudze, którą obecnie testuję) zdjęcia w dużym rozmiarze- na stronie głównej są one zawsze fizycznie konwertowane do 300 na 300 pikseli (co jest bardzo małą wartością).

  Posiadamy produkt, który wymagałby większej jakości pliku już na stronie głównej (dużo szczegółów) i jest to dosyć mocne ograniczenie.

  Próbowałem już kontaktować się z infolinią, ale nikt nie potrafi pomóc mi w tym zapytaniu, informując jedynie o 'indywidualnych zmianach w szablonie graficznym'. Bardzo chciałbym te indywidualne zmiany wprowadzić, ale po zapoznaniu się z szablonem (i jego plikami), nie jestem w stanie zlokalizować możliwości rozwiązania tego problemu.

  To zapytanie na forum jest więc ostatnią deską ratunku :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

  Pozdrowienia,
  Kamil
   
 2. flex

  flex Użytkownik

  Wiadomości:
  55
  Docenione treści:
  62
  system generuje miniaturki w celach optymalizacyjnych ale możesz to zmienić. Odszukaj sobie w pliku tableofproducts.tpl kawałek kodu generujący miniaturę. powinno być coś w rodzaju:

  Kod:
  <img src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAD/ACwAAAAAAQABAAACADs%3D" data-src="{imageUrl type='productGfx' width=$skin_settings->img->medium height=$skin_settings->img->medium image=$product->mainImageName() overlay=1}" alt="{$product->translation->name|escape}">
  
  i słowo "medium" oznaczający średnią wielkość zdjęcia (czyli 300na 300px) zmień np na "big" które wygeneruje Ci miniature 500x500px.


  Oczywiście sama wielkość miniatury nie sprawi że zdjęcie będziesz miał większe bo dodatkowo masz inne ograniczenia takie jak szerokość kafelka z produktem czy CSS ograniczenia typu max-height.
   
  Mariusz i Kamil81 lubią to.
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  I ogólnie nie zaleca się aby bezpośrednio w sklepie czy na karcie produktu umieszczać dużą grafikę, bo Twój sklep zamuli. Jeśli już produkt wymaga wysokiej jakości grafiki, to najlepiej umieszczać ją np. jako grafikę w konkretnym produktu (ale też nie od razu jako zdjęcie główne a kolejne). Lub wrzucać na FTP i linkować do opisu lub skorzystać z jakiś kodów/skryptów tworząc własne galerie do umieszczenia np. w opisie produktu. Dąży się do minimalizowania rozmiaru plików i ich ilości celem jak najlepszej pracy aplikacji strony WWW.
   
 4. Kamil81

  Kamil81 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  1) Flex - dziękuję bardzo za tak szybką i sprawną odpowiedź, jestem pod ogromnym wrażeniem :) !!! Dziękuję!!! :)

  2) Grzegorzu - myślę, że tak stabilnej i porządnej usłudze nie powinna zaszkodzić różnica pomiędzy kilkoma plikami (bo tyle planujemy produktów), które w wersji 300x300 (jak w przykładzie) zajęłyby 12 Kb każdy, a tymi samymi plikami w większej rozdzielczości (500x500), które zajęłyby np. 20 Kb każdy. Różnica 40-50 Kb nie powinna mieć już różnicy dla ogólnej wydajności sklepu, a dla nas jakość tych fotografii jest sprawą kluczową.

  Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony tak szybką pomocą od specjalisty... i negatywnie dwutygodniową walką z BOK home.pl, który to chyba gardzi tak drobnym klientem, gdyż jedyną odpowiedzią jaką otrzymałem na moje wielokrotnie zadawane próby uzyskania odpowiedzi jest "należy wykonać to we własnym zakresie". Wystarczyła odrobina dobrej woli, podpowiedź o miejsce, gdzie mógłbym to odszukać. Tylko tyle i aż tyle.
   
 5. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  @flex jest znany z profesjonalizmu ;-). Forum.home.pl zostało uruchomione właśnie w takim celu, aby umożliwić wymianę informacji pomiędzy specjalistami, którzy korzystają z home.pl. Bardzo żałuję, że Biuro Obsługi Klienta nie wspomniało o skorzystaniu z naszego forum, ponieważ prowadzimy wewnętrzną kampanię, aby sugerować (jako koło ratunkowe) odwiedziny forum. Bardzo dużo zagadek już tutaj wszyscy wspólnie rozwiązaliśmy i jesteśmy w tym coraz lepsi :)
   

Poleć forum znajomym