1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Secondary MX w domenie

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika bgut, 25 Wrzesień 2017.

 1. bgut

  bgut Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Witam wszystkich.

  Borykam się z dość trywialnym problemem (w normalnych warunkach) który w firmie home wyrósł do rangi "tego się nie da zrobić".

  Mam usługę w home na której mam domenę + skrzynki pocztowe. Postawiliśmy w firmie serwer poczty exchange który wykorzystujemy zgodnie z naszymi potrzebami.

  Ponieważ wysyłamy z tego exchange również pocztę to zdarza się tak że trafia ona do spamu tylko dlatego że ten serwer nie jest podany w domenie jako MX. Wydawało by się że nic prostszego trzeba edytować rekord MX i dodać server nazwausługi.home.pl z rangą 10 (główny MX) oraz exchange.mojadomena.com jako MX z rangą 20 (czyli mniej ważny) i po problemie.

  Niestety w home tak "się nie da" bo jeżeli zmienię rekord MX ze standardowego na mój to od razu wszystkie skrzynki na home stają się nieaktywne i poczta odbija się od nich. (przypomnę że chcę aby home dalej był głównym serwerem poczty i obsługiwał skrzynki pocztowe)

  Dlatego są tylko 2 rozwiązania
  1) albo ustawić tak rekord MX żeby home był głównym MX w domenie i mój serwer zapasowym MX

  2) albo ustawić tak serwery home aby pełniły funkcję RELAY dla mojego serwera exchange. i wtedy puszczał bym całą pocztę wychodzącą przez serwery home.

  Niestety "profesjonalny" zespół konsultantów w home nie ma zielonego pojęcia co to znaczy słowo REALY a co dopiero jak to ustawić. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc na tym forum. Jeżeli ktoś wie lub ktoś słyszał to proszę śmiało odpowiadać.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 609
  Docenione treści:
  330
  QA-45777 wystawiłem zgłoszenie i za chwilę postaram się to jeszcze skonsultować.
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 609
  Docenione treści:
  330
  Generalnie faktycznie ustawienie takie nie będzie możliwe w ramach hostingu współdzielonego, a rozwiązaniem było by skorzystanie z usług dedykowanych.
   
 4. bgut

  bgut Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  a co z ustawieniem relay dla konkretnego serwera zewnętrznego? przecież w jest to kwestia jednej komendy w systemach Unix a z tego co wiem to wasze systemy stoją na unixach.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 609
  Docenione treści:
  330
  Zgodnie z informacją powyżej, sugerujemy w takich sytuacjach rozwiązania dedykowane. Na chwilę obecną nie posiadam informacji jak będzie to wyglądało po oficjalnym przejściu na nową platformę (beta.home.pl).
   
 6. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  chwilka, może źle myślę, ale jeśli chodzi tylko o wpadanie do spamu to powinien pomóc rekord spf inny
   

Poleć forum znajomym