1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Secondary MX w domenie

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika bgut, 25 Wrzesień 2017.

  1. bgut

    bgut Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich.

    Borykam się z dość trywialnym problemem (w normalnych warunkach) który w firmie home wyrósł do rangi "tego się nie da zrobić".

    Mam usługę w home na której mam domenę + skrzynki pocztowe. Postawiliśmy w firmie serwer poczty exchange który wykorzystujemy zgodnie z naszymi potrzebami.

    Ponieważ wysyłamy z tego exchange również pocztę to zdarza się tak że trafia ona do spamu tylko dlatego że ten serwer nie jest podany w domenie jako MX. Wydawało by się że nic prostszego trzeba edytować rekord MX i dodać server nazwausługi.home.pl z rangą 10 (główny MX) oraz exchange.mojadomena.com jako MX z rangą 20 (czyli mniej ważny) i po problemie.

    Niestety w home tak "się nie da" bo jeżeli zmienię rekord MX ze standardowego na mój to od razu wszystkie skrzynki na home stają się nieaktywne i poczta odbija się od nich. (przypomnę że chcę aby home dalej był głównym serwerem poczty i obsługiwał skrzynki pocztowe)

    Dlatego są tylko 2 rozwiązania
    1) albo ustawić tak rekord MX żeby home był głównym MX w domenie i mój serwer zapasowym MX

    2) albo ustawić tak serwery home aby pełniły funkcję RELAY dla mojego serwera exchange. i wtedy puszczał bym całą pocztę wychodzącą przez serwery home.

    Niestety "profesjonalny" zespół konsultantów w home nie ma zielonego pojęcia co to znaczy słowo REALY a co dopiero jak to ustawić. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc na tym forum. Jeżeli ktoś wie lub ktoś słyszał to proszę śmiało odpowiadać.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    QA-45777 wystawiłem zgłoszenie i za chwilę postaram się to jeszcze skonsultować.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Generalnie faktycznie ustawienie takie nie będzie możliwe w ramach hostingu współdzielonego, a rozwiązaniem było by skorzystanie z usług dedykowanych.
     
  4. bgut

    bgut Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    a co z ustawieniem relay dla konkretnego serwera zewnętrznego? przecież w jest to kwestia jednej komendy w systemach Unix a z tego co wiem to wasze systemy stoją na unixach.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zgodnie z informacją powyżej, sugerujemy w takich sytuacjach rozwiązania dedykowane. Na chwilę obecną nie posiadam informacji jak będzie to wyglądało po oficjalnym przejściu na nową platformę (beta.home.pl).
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    chwilka, może źle myślę, ale jeśli chodzi tylko o wpadanie do spamu to powinien pomóc rekord spf inny
     

Poleć forum znajomym