1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sklep nie pobiera zamówień z Allegro

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika chorg, 6 Marzec 2017.

  1. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    Witam, mój sklep ma problem z automatycznym pobieraniem zamówień z Allegro. Wiem, że zadanie to jest wykonywane razem z innymi "zadaniami cyklicznymi" co 30 minut, ale jeżeli zakup na Allegro klient dokonał 23.02.2017 o 20.00 a ja ręcznie pobrałem zamówienie 24.02.2017 o godzinie 16.36 to coś chyba nie działa. Zgłosiłem sprawę do pomocy technicznej, ale chyba biorą mnie na zmęczenie - zostałem poinformowany, że nie odpowiadają za to co udostępniają serwery Allegro.
    Moje pytanie jest proste: czy przycisk "Pobierz zamówienia a aukcji" różni się w funkcjonowaniu, od tej operacji, która wykonywana jest cyklicznie w zadaniach?
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Przerabiam to od roku. Walka z wiatrakami.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @chorg @papux podeślijcie mi proszę w wiadomości prywatnej ID aukcji, dla których się automatycznie za pomcą CRONA nie pobrały zamówienia z allegro (najlepiej jakbyście podesłali mi ID aukcji, dla których nie wymuszaliście aktualizacji ręcznej). Potrzebujemy tych informacji, aby dokładniej to zweryfikować.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @chorg dziękuję za przesłane informacje. Wystawiłem w tej sprawie zgłoszenie do specjalisty ds. Click Shop (QA-37811). Proszę o cierpliwość, wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam informacje zwrotne.
     
  5. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    Drogi Mariuszu,

    Czy do tego samego specjalisty mógłbyś wysłać zgłoszenie faktu, że zamówienia zaimportowane z Allegro nie uwzględniają kosztów dostawy? Tym samym wygenerowane pobraniowe listy przewozowe mają niepoprawną kwotę pobrania (wykastrowaną o koszt dostawy!)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Click Shop user wystawiłem zgłoszenie w tej sprawie (FEEDBACK-1071), proszę o cierpliwość, wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam informacje na ten temat.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Click Shop user wysłałem do Ciebie wiadomość prywatną w związku z poruszoną przez Ciebie kwestią.
     
  8. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    Witam,

    Problem zniknął tak samo niespodziewanie jak kilka miesięcy temu się pojawił.
    Nie mam siły ani ochoty wracać do tego co było.

    Pozdrawiam!
     
    Mariusz lubi to.
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @chorg @papux czy omawiany w tym temacie błąd, nadal u was występuje?
     
  10. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    U mnie, zamówienia z Allegro nigdy nie pobrały się w trakcie wykonywania "zadań cyklicznych".
    Zawsze muszę pobrać je "ręcznie", po otrzymaniu mailowych komunikatów o sprzedaży z Allegro.
     
  11. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    1.System pobiera zamówienia jak chce i kiedy chce. (raz pobierze 10 za 2 h kolejne 3 i wszystko od jednego kupującego)
    2.Nie łączy zamówień. (lista którą trzeba łączyć ręcznie której i tak nie bardzo się da zlepić z powodu punktu wyżej)
    3.System nie aktualizuje stanów magazynowych na Allegro. (Największa bolączka)

    Jedyne co działa to wystawienie aukcji a i tam brakuje chociażby minipaczki w sposobach wysyłki.

    Zrezygnowałem z Integracji Allegro całkowicie w clickshopie i przechodzę systematycznie na rozwiązania autorskie. Tak nie da się pracować gdyż jak mam uwagi to je wdrążam natychmiast. Jak to w biznesie trzeba szukać najlepszego rozwiązania dla siebie.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @chorg informuję, że przyczyną zgłaszanych przez Ciebie problemów z nie pobieraniem zamówień z Allegro, mogły być kłopoty po naszej stronie z tzw. cronem. Przyczyny po naszej stronie powinny zostać wyeliminowane. Stąd prośba ode mnie o weryfikację po Twojej stronie i przesłanie mi informacji czy nadal to występuje.
     
  13. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    Zamówienie od jakiegoś czasu rzeczywiście są automatycznie pobierane przez sklep. Tak więc dzięki za pomoc.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym