1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Słowa kluczowe w wyrzukiwarce produktówe

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Alicja, 13 Grudzień 2019.

  1. Alicja

    Alicja Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,

    zauważyłam w swoim esklepie, że klienci bardzo często wpisują w wyszukiwarkę produktów pewne frazy, słowa kluczowe, które ich zdaniem dobrze opisują poszukiwany przez nich produkt. Niestety, nie zawsze odnajdują po tych frazach ten produkt. Chciałabym oznaczyć swoje produkty takimi właśnie słowami kluczowymi.
    Podam przykład: fachowa nazwa jednego produktu to "Profil kątowy", a klienci wpisują w wyszukiwarkę słowo klucz "kątownik". Sklep nie wyszukuje im tego produktu, gdyż przy jego wprowadzaniu nigdzie nie używałam takiej nazwy gdyż jest ona nie fachowa. Gdzie mogę wpisać słowo "kątownik" aby po wpisaniu go w wyszukiwarkę, sklep odszukał ten właściwy produkt? Jest cała masa takich słów kluczowych opisujących jeden produkt, więc nie chciałabym wpisywać ich w opis produktu tylko w miejsce niewidoczne dla klienta.
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.

    Pozdrawiam,
    Alicja
     
  2. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    @Alicja sugeruje uruchomić nową wyszukiwarkę i tam ustawić pokazywanie podpowiedzi po 2 znaków w nazwie produktów.
    Nową wyszukiwarkę możemy uruchomić w Konfiguracja->Wyszukiwarka
     
  3. Alicja

    Alicja Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za info. Ustawilam tak jak mówisz ale podpowiedzi nie działają.. Nie wiem dlaczego ale jest jakiś problem..
     
  4. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Sprawdź może w karcie incognito stronę sklepu, ewentualnie podaj nazwę to postaram się sprawdzić :)
     
  5. Alicja

    Alicja Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
  6. Alicja

    Alicja Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Incognito też nie działa... :/
     

Poleć forum znajomym