1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Spamrats - IP serwera na liście spamowej

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 26 Maj 2017.

  1. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Wykonując skanowanie bezpieczeństwa instalacji wordpressa (zainstalowanego w usłudze Clickshopa), dostałem informację, że IP serwera jest na liście Spamrats.
    Żeby nie było uznane to za moją winę. Otóż na samym początku korzystania z usługi (sierpień zeszłego roku) miałem problem z wysyłaniem maili z domeny sklepu na serwery hotmaila - otóż hotmail wykorzystuje listy Spamrats do filtrowania przychodzących wiadomości. BOK, już wtedy tradycyjnie mi nie pomógł informując, że nie odpowiadają za działalność innych użytkowników na serwerach współdzielonych. Administrator Spamrats odmówił usunięcia wpisu tak długo jak istnieje problem z adresem IP.
    To właśnie skanowanie przypomniało mi o tamtym zdarzeniu i pomyślałem, że spytam na forum.
    Czy ktoś ma IP serwera swojej usługi także na liście spamowej i jak to może wpływać na pozycjonowanie? Czy home.pl nie powinien dążyć do zapewnienia w pełni profesjonalnej usługi, czyli eliminacji "spamujących" użytkowników?
     

    Załączone pliki:

  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Dzięki za wskazówkę. Temat przeczytałem jednak jest on zamknięty i nie można w nim publikować. W każdym razie nic z niego nie wynika. Home.pl tak jak nie miał, tak dalej nie ma revDNS dla współdzielonych serwerów.
    Sugestia @TheL
    Kod:
    Może zróbcie w panelu coś a'la przeglądarkę dla wszystkich rbli aby można było siebie wykasowywać będąc na ip serwera, to zlikwiduje praktycznie każdy problem, a również jest niewielkim nakładem pracy do zrobienia.
    Też chyba pozostała bez echa, chyba że nie mogę znaleźć tej funkcji w panelu home.pl
    Tak więc wołam @Grzesiek czy coś się zmieniło w tej kwestii?
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tej funkcji nie ma chociaż byłaby bardzo przydatna.
     
  5. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Nic nie sugeruję ale jeden temat zamknięty, a tutaj także brak odpowiedzi z home.pl
    :)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że obraliśmy rozwiązanie, w którym sugerujemy użytkownikom listowanym na spamrats przesłanie do nas wiadomości przez formularz kontaktowy. W treści wiadomości proszę napisać, że jesteśmy zainteresowani zmianą revdns z uwagi na listowanie serwera na spamrats. Nasi administratorzy zajmą się poprawką revdns, po czym będzie można zgłosić do administratorów spamrats w celu ściągnięcia listowania.

    Drugą możliwością jest zgłoszenie się do Biura Obsługi Klienta, gdzie za dodatkową opłatą zmienimy adres IP wybranego serwera na inny. Więcej informacji odnośnie zmiany adresu IP można znaleźć pod tym adresem: https://home.pl/uslugiit#manager. Po zmianie adresu IP również sugerujemy zgłoszenie się o ustawienie odpowiedniego revdns dla spamrats.
     
  7. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Dzięki, Napisałem przez formularz kontaktowy prośbę o zmianę revdns, czyli jakby nie było, do BOKu. Zobaczymy co z tego wyniknie.

    A tak przy okazji. Jeżeli "listowanie" na spamlistach nie jest z winy klienta, a tylko poprzez przypadkowe przypisanie adresu IP do usługi klienta, to dlaczego klient miałby płacić za zmianę tego adresu?
     
  8. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    To od razu pochwalę BOK. Zrobili wpis revDNS w przeciągu pół godziny.
    Pytanie tylko czy to coś zmieni. Spamrats twierdzi, że cała klasa adresów to spamerzy i jest to klasa adresów dynamicznych (lista Dyna). Czy to ma coś wspólnego z prawdą i home.pl dostało te adresy np. w spadku po TPSA/Orange/Netia itd.? :)
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przed każdą zmianą adresu IP na zlecenie klienta, sprawdzamy czy nowy adres IP jest czysty i dopiero wtedy go przydzielamy. Weryfikacja stanu adresu IP w popularnych listach RBL wykonywana jest przy każdej próbie zmiany adresu IP dla serwera klienta.

    Spamrats po otrzymaniu od Ciebie informacji, że został wprowadzony revdns w adresie Twojej domeny, powinien bez narzekań zdelistować podany adres IP. :)

    Nie posiadam informacji na temat tego czy nasza pula adresów IP jest w spadku po jakieś innej firmie. Wiem tylko, że home.pl kupiło adresy IP, które były w momencie sprzedaży wolne. Jestem prawie przekonany, że nie są to adresy IP po TPSA/Orange/Netii.
     
  10. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Tylko, że moja usługa dostała na "dzień dobry" adres o złej reputacji. Zgłaszałem to wtedy. Tak więc dlaczego miałbym dodatkowo płacić za zmianę adresu IP na prawidłowy?

    Ponowiłem prośbę do Spamrats o usunięcie adresu z ich listy ale prawdopodobnie odrzucą tą prośbę, chociażby ze względu na to, że nie jestem administratorem serwera.

    Tak więc czy w takim przypadku home.pl nie powinno zmienić adresu serwera w ramach udzielania "rzetelnej usługi"?
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Według informacji, które uzyskałem, spamrats nie powinno odrzucić wniosku o usunięcie Twojego adresu IP z listy spamrats, po tym jak ustawiony został poprawiony revdns w domenie.

    Sytuacja, w której Twój serwer (po jego uruchomieniu, czyli "na dzień dobry") otrzymał adres IP o złej reputacji jest mało prawdopodobna, ale jeśli jednak miało coś takiego miejsce, to sugeruję kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu przedstawienia tej sytuacji. Po analizie i potwierdzeniu takiego stanu rzeczy, nasi konsultanci zaproponują rozwiązanie w ramach udzielenia "rzetelnej usługi".
     
  12. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    IMO skoro rozbija się o revDNS SpamRats to blokada nie wynikła ze złej reputacji serwera, a konfiguracji, która się Ratsom z jakichś względów nie podoba.
     
  13. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Spamrats usunęło adres z listy czyli tylko chodziło o revdns, a chyba nie o pulę adresową serwera. Tak więc teraz wygląda ok. Szkoda tylko, że w zeszłym roku nie było możliwe ustawienie revdns...
     

Poleć forum znajomym