1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Strona potwierdzenia - jak dodać tekst

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika MagdaM, 19 Czerwiec 2015.

  1. MagdaM

    MagdaM Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    1
    Po testach na zaprzyjaźnionych użytkownikach wyszło nam, że na stronie Potwierdzenia zakupów powinna się znaleźć informacja jak wrócić do sklepu. I oczywiście nie wiem jak to zrobić....
    Zaleźliśmy ten artykuł dla strony Podsumowania: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-dodac-modul-w-podsumowaniu-zamowienia/ - zakładam, że podobnie, ale nie wiem co wpisać w HTML-ID?
    Chyba, że jest jakiś inny sposób, aby dodać tekst na stronę Potwierdzenia zakupów.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuj wpisać dokładnie to samo, co znajduje się w podanej przez Ciebie instrukcji. Podsumowując, przejdź całą instrukcję krok po kroku, ale w polu "Treść HTML" wpisz to co ma się wyświetlać w podsumowaniu zamówienia. Może być to tekst informujący jak wrócić do sklepu lub link, np. do innej podstrony naszego sklepu internetowego.
     
  3. MagdaM

    MagdaM Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    1
    Chcę się tylko upewnić, bo strona Podsumowania (/basket/step3) to inna strona niż Potwierdzenia (/basket/done/). Na pewno ma ten sam HTML-ID?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuj wpisać takie samo HTML ID jak w podanej instrukcji. Następnie w kodzie CSS (wklejanym do Własny styl CSS) określasz, w którym miejscu moduł ma być wyświetlany, a w którym nie.

    Parametr display: none; oznacza, że moduł nie będzie wyświetlany na #order-summary-page (czyli na stronie podsumowania). Natomiast parametr display: block; oznacza, że moduł będzie wyświetlany. Na podstawie tych informacji utworzyłem dla Ciebie poniższy kod, który spowoduje wyświetlanie dodatkowego modułu tylko na stronie potwierdzenia zamówienia:
    Kod:
    .box_custom {
      &#order-summary-page {
      display: none;
      }
    }
    .shop_basket_step3 {
      .box_custom {
      &#order-summary-page {
      display: none;
      }
      }
    }
    .shop_basket_done {
      .box_custom {
      &#order-summary-page {
      display: block;
      }
      }
    }
    
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Aby maksymalnie wyczerpać temat:


    .box_custom - moduł i jego styl
    .shop_basket - krok 1, zawartość koszyka
    .shop_basket_address - krok 2, dane adresowe
    .shop_basket_step3 - krok 3, podsumowanie
    .shop_basket_done - krok 4, zamówienie

    Deklarujemy styl dla modułu:
    Kod:
    .box_custom {
    &#order-summary-page {
    display: none;
    }
    }
    - jeśli ustawimy display: none, moduł nie będzie wyświetlany w na stronie Koszyk,
    - jeśli ustawimy display: block, moduł będzie wyświetlany na stronie Koszyk.

    (koszyk obejmuje zarówno stronę z produktami dodanymi do koszyka klienta jak i 4 kroki zamówienia)

    Na w/w przykładzie, Mariusz ustalił, że styl modułu ma zadeklarowane display: none, czyli zablokował jego wyświetlanie, a w kolejnych fragmentach kodu, włączył go dla poszczególnych kroków, ustawiając display: block.

    Korzystając z listy na początku mojego wpisu, możesz utworzyć kod, który odpowiednio będzie wyświetlał lub blokował moduł w poszczególnych krokach zakupów. Pozostaje teraz tylko wprowadzić informacje do tego modułu, np. treści, obrazy, linki itp (Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły --> Edycja modułu).
     
  6. MagdaM

    MagdaM Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    1
    Zrobiłam zgodnie z Waszymi sugestiami, i aktualnie ten tekst, który chcę wyświetlać na stronie potwierdzenia pokazuje się na każdej stronie. Jakieś pomysły?
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Na moim testowym sklepie Click Shop, gdy wpiszę poniższy kod, dodatkowy moduł wyświetla się tylko na stronie potwierdzenia zamówienia (na ostatnim kroku). Zweryfikuj ponownie czy poprawnie wszystko wpisałaś/wkleiłaś. Jeśli wszystko będzie tak samo, będziemy musieli poznać adres sklepu, aby sprawdzić CSS w Twoim sklepie.
    Kod:
    .box_custom {
      &#order-summary-page {
      display: none;
      }
    }
    .shop_basket_step3 {
      .box_custom {
      &#order-summary-page {
      display: none;
      }
      }
    }
    .shop_basket_done {
      .box_custom {
      &#order-summary-page {
      display: block;
      }
      }
    }
    Dodatkowo pod tym adresem opublikowaliśmy artykuł opisujący dodawanie własnego modułu w poszczególnych krokach zamówienia w koszyku.
     
    Ostatnia modyfikacja: 22 Czerwiec 2015
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sprawdź ten artykuł oraz moją sugestię, ważne aby w odpowiednim miejscu oznaczyć none i block.
     
  9. MagdaM

    MagdaM Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    1
    Ok. Udało się jak zrobiłam różne HTML-ID. I teraz jeden tekst wyświetla się na stronie podsumowania, a drugi na stronie potwierdzenia.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    :) Odetchnęliśmy z ulgą, bo chwilę nad tym siedzieliśmy co by to uporządkować. Czekamy na kolejne pytania.
     

Poleć forum znajomym