1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Tag Google Ads

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika lukbal, 17 Luty 2019.

  1. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Cześć,

    Wydawało mi się, że ustawiłem wszystko dobrze odnośnie google ads, ale niestety mam taki komunikat w google:
    Parametr „identyfikator produktu” nie pojawia się w 92% aktywności związanej ze źródłem danych „Tag Google Ads”
    Aby dostosować reklamy dynamiczne do aktywności użytkowników na stronie, upewnij się, że ten parametr jest dodany do tagu.


    Może ktoś ma pomysł jak powinienem to skonfigurować w sklepie żeby było dobrze?
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec tag google ads wprowadziłeś sam czy wykorzystałeś aplikację ?
     
  3. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Samodzielnie, w integracjach własnych (poniżej szczegóły).
    A jest możliwość jakoś przez aplikację?


    W <head> taki kod:
    <!-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: XXXX -->
    <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=AW-XXXX "></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-XXXX ');
    </script>
    <script>
    gtag('event', 'page_view',
    { 'send_to': 'AW-XXXX ',
    'ecomm_pagetype': 'cart',
    'ecomm_prodid': '{products}{products.product_id}{/products}',
    'ecomm_totalvalue': '{float_sum_noship}' });
    </script>


    W potwierdzenie złożenia zamówienia:
    <!-- Event snippet for Sprzedaż conversion page -->
    <script>// <![CDATA[
    gtag('event', 'conversion', { 'send_to': 'AW-XXXXX/YYYYY', 'value': '{float_sum_noship}', 'currency': 'PLN', 'transaction_id': '{order_id}' });
    // ]]></script>
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec
    {products}{products.product_id}{/products} stosujemy tylko w miejscu potwierdzenia zamówienia tutaj w celu uzyskania ID produktu w head dajesz tylko product_id, a dla total value wstaw products.float_price
     
    lukbal lubi to.
  5. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    działa, dziękuję!
     

Poleć forum znajomym