1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Transfer domeny

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika lolek, 26 Luty 2023.

  1. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Posiadam 3 różne domeny u 3 różnych rejestratorów i chciałbym je przetransferować do jednego (home.pl). Głównie cena spowodowała to że są zarejestrowane w różnych miejscach ale w tej chwila ma znaczenie drugoplanowe więc chciałbym wszystkie mieć w jednym miejscu.

    Zacząłem zagłębiać się w artykuły pomocy na home.pl i z tego co wyczytałem transfer polega głównie na obsłudze finansowej domeny a konfiguracja dalej będzie u poprzedniego operatora. (nie jestem pewien czy dobrze to zrozumiałem)

    Chciałbym aby po transferze konfiguracja odbywała się w panelu home.pl i rachunki przychodziły od home.pl a ja spokojnie mógłbym pozamykać kota u innych rejestratorów.

    Czy jest to możliwe ?
     
  2. Adrianna

    Adrianna forum.home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0

    Cześć,
    obsługa techniczna i billingowa domeny to dwie różne sprawy. Konieczne będą dwa działania - transfer, czyli przeniesienie domeny, by opłacana była u nas i delegacja, czyli przełączenie strefy DNS na home.pl.

    Jak to wygląda obecnie? Czy domeny u innych operatorów na tę chwilę gdzieś kierują, a jeśli tak to gdzie?

    Adrianna
     
  3. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam i dzięki za odpowiedź.
    Dwie domeny są tylko zaparkowane i nigdzie nie kierują (nie są jeszcze w użytkowaniu) a jedna jest podpięta do kilku kont mailowych i ma rekordy DNS (MX, TXT) kierujące do dostawcy poczty.
     
  4. Adrianna

    Adrianna forum.home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0
    Z tymi dwiema nie będzie problemu - wystarczy zmiana serwerów DNS, po odczekaniu do 30h propagacji zmian i przeprowadzeniu transferu będą w pełni obsługiwane po naszej stronie.
    Jeśli chodzi natomiast o drugą, tutaj sprawa będzie bardziej złożona. O ile sam transfer niczym nie będzie się różnić, tak przekazanie do nas jej obsługi technicznej będzie wymagać stworzenia nowych skrzynek na serwerze w home.pl (@we wszystkich domenach), przeniesienia wiadomości z dotychczasowych adresów, a następnie przełączenie rekordów DNS. Propagacja w takiej sytuacji także może trwać do 30h, więc w tym czasie skrzynki nie będą działać. Po propagacji należy przypisać domenę do serwera i dopiero po odświeżeniu rekordów możesz korzystać z domeny u nas.
     
  5. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam i dzięki za objaśnienie.

    Podsumowując:
    - Domeny nie używane wystarczy dokonać transferu i zmienić adresy DNS
    - Domena która jest używana - transfer, zmiana adresów DNS, dodanie rekordów DNS aby wskazywała na dostawce poczty. Skrzynki pocztowe nie będą przenoszone, z różnych względów chcemy aby były obsługiwane u obecnego dostawcy.

    Dzięki temu z czterech różnych dostawców i czterech różnych rachunków zejdziemy do dwóch.

    Mam jeszcze jedno pytanie czy adresy DNS należy zmienić przed czy po transferze ?
     
  6. Adrianna

    Adrianna forum.home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0
    W przypadku domeny, która jest używana w ramach poczty - tutaj zastanów się, czy zmiana serwerów DNS będzie potrzebna. Jeśli tak czy inaczej poczta ma być na zewnątrz, to moim zdaniem przełączanie strefy nie ma większego sensu.
    Samo przełączenie moim zdaniem najlepiej zacząć od zmiany strefy, a potem zainicjować transfer. Najpierw jednak dobrze byłoby dopytać dostawcę o ewentualne ograniczenia z ich strony.

    Adrianna
     

Poleć forum znajomym