1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Udostępnianie facebook

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Projekt22, 22 Lipiec 2016.

  1. Projekt22

    Projekt22 Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    mam do was wielką prośbę. Czy jest możiwość dodania widgetu lub czegokolwiek co udostępniało by na facebooku produkty ze strony. Przykładowo pod produktem EcoFlex aby znalazł się przycisk "share" który udostępniał by produkt. Adres mojej strony to http://foxmax24.eu/ . Strona jest jeszcze w całkowitej budowie więc nie patrzcie na to wszystko.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Szczegóły produktu. Na dole ustawienia FB.
    Wystarczy?
    Jeśli nie, trzeba by pobawić się modułami (sekcja Moduły) dodają nowy moduł z własnym kodem, czy to boksem FB czy innym wygenerowanym, np. z przyciskiem share.
     
  3. Projekt22

    Projekt22 Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    W szczegółach produktów nie ma opcji udostępnij a taka właśnie jest potrzebna. Z własnym kodem bawiłem się już na inne stronie i po długich godzinach poszukiwań doszedłem do tego, że aby każda strona podczas udostępniania miała swój własny opis, zdjęcie etc. trzeba tam dodać meta tagi Open Graph. I tutaj właśnie moje pytanie : gdzie mam je wpisać? Nie ukrywam, że asem z prowadzenia strony nie jestem.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pół żarem, pół serio: jest piątek, prawie środek wakacji! :)

    A teraz do rzeczy: wystawiam zgłoszenie do opiekunów produktu FEEDBACK-695, czekamy! (podeślę im PW)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Znalazłem coś takiego:

    Kod:
    $( document ).ready(function() {
        if ($('.shop_product').length) {
            var sharebutton = '<div class="fb-share-button" data-href="' + window.location.href + '" data-layout="button_count"></div>';
            $( ".fb_buttons" ).append(sharebutton);
        }
    });
    I potwierdzam, działa. Aktywuj przycisku FB w ustawieniach, j/w, przycisk udostępnij pojawi się na końcu. Udostępnia on konkretny produkt.
     
  6. Projekt22

    Projekt22 Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Super dziękuje bardzo. Lecz jest malutki problem. Przycisk "udostępnij" się wyświetla i działa lecz nie udostępnia zdjęcia. Obiecuje, że będzie to już ostatnia rzecz w tej sprawie
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z tym udostępnianiem zdjęć to wiem że wielu użytkowników skarżyło się (w sieci) na działanie przycisków czy nawet samego facebooka. Podobnie jest z Wordpressem chociażby, że nie zawsze to zdjęcie jest łapane. Poszukam i popytam.
     

Poleć forum znajomym