1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Usuwanie wiadomości z Odebrane

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika Ediczorek, 5 Wrzesień 2017.

  1. Ediczorek

    Ediczorek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Mam problem.
    Używam programu Thunderbird 52.3.0 i używam IMAP (dodatkowo na telefonie).
    Maila mam na Home.pl.
    Problem jest taki, że przenosi mi wiadomości z folderu Odebrane do Kosza (chyba po 14 dniach), a z Kosza po jakimś czasie usuwa mi całkowicie.
    Przeglądałem ustawienia w programie i na serwerze i niestety wszystko niby jest ok (w załączniku screen z programu).
    Wróciłem z urlopu i straciłem dużo maili, a to konto firmowe...
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
    Z góry dziękuję za pomoc.
     

    Załączone pliki:

    • poczta.jpg
      poczta.jpg
      Rozmiar pliku:
      102,2 KB
      Wyświetleń:
      663
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Ediczorek Moje podejrzenie pada na niewłaściwą konfigurację konta tzn. w której z aplikacji pocztowych masz ustawiony POP3 a nie IMAP. Wnioskuję to po tym, że na podanym screenie masz jako nazwę serwera wpisany pop3.polkaty.home.pl - być może w innej aplikacji jako typ konta zaznaczono POP3 własnie. Przy ustawieniu POP3 wiadomości są pobierane fizycznie na dane urządzenie i usuwane ze skrzynki pocztowej na serwerze (są przenoszone do kosza właśnie). Jeżeli z danego konta korzysta więcej osó to optymalnym rozwiązaniem jest skonfigurowanie aplikacji pod IMAP, tak aby program pocztowy wyświetlał faktyczną zawartość skrzynki na serwerze.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zdecydowanie tak jak Adam napisał, sprawdź czy na pewno na wszystkich urządzeniach masz skonfigurowany IMAP, który nie ma prawa przenosić wiadomości pomiędzy folderami. Chyba, że gdzieś w ustawieniach programów pocztowych jest taka opcja dostępna. Przeniesienie wiadomości do kosza, jeśli zostanie to wykonane przez aplikację urządzenia i zsynchronizowane z serwerem, faktycznie spowoduje usunięcie wiadomości z automatu po stronie samego serwera.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ediczorek czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie dla poruszonej przez Ciebie kwestii?
     

Poleć forum znajomym