1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Wąski nagłówek nie ruszający się ze stroną

Dyskusja w 'Poradniki, gotowe rozwiązania' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 13 Luty 2016.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Aby pasek się ruszał u Ciebie i nie przykrywał obrazka należy tak zmienić kod:
    Kod:
    .row::before, .row::after, .box::before, .box::after, .product::before, .product::after, .s-row::before, .s-row::after {
    content: "";
    display: table;
    line-height: 0;
    z-index: 10;
    }
    .login-bar1 {
    color: #0c7fab;
    margin-top: 0;
    position: fixed;
    width: 100%;
    z-index: 11;
    }
    
     
    Mariusz lubi to.
  2. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    a moje madre glowy powiedzcie jak zrobic zeby caly loginbar w wersjki klasycznej na telefonie nie byl fixed tylko normalnie bo slabo to wyglada :)
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    daj w media dla różnych rozdzielczości głównie mniejszych oznaczenie zdejmujące fixed i po sprawie.
    Ważne, aby ten nagłówek dopasować do danego sklepu tak aby przy każdej rozdzielczości zachowywał się inaczej.
    np:
    Kod:
    @media screen and (max-width: 480px) { }
    
    jak w {} wstawisz kod to będzie on interpretowany dla ekranu i rozdzielczości do 480px.
    możesz w ten sposób zrobić nawet różne nagłówki dla różnych rozdzielczości dodając kolejne media, ale jeśli dajesz np kolejne daj również minimalną rozdzielczość pixel większą niż poprzednia maksymalna i maksymalną pixel mniejszą niż kolejna minimalna :)
    Ja podałem przykład dość prosty do rozbudowy :) dla ciekawskich można zrobić tam nawet coś w stylu tzw megamenu zachowującego się różnie na różnych rozdzielczościach.
     
  4. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    Czy w stylu - "lekkim" też da się zrobić taki pasek?

    Nie widzę tego:

    "
    Kod:
      <header class="row">
    
    "

    w pliku body_head.tpl
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Da się ale żeby to dobrze wyglądało trzeba zrobić kilka zmian.
     
  6. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    Co to za zmiany? :)
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dawno mnie nie było, ale muszę po odkopaniu się z innych spraw zobaczyć ten styl lekki, chociaż nie lubię tych stylów nie RWD :)
     
  8. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    Ja tam go lubie :)
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ok może nie wygląda źle, jednak jest z nim o wiele więcej pracy niż z tymi RWD, po za tym zobacz stronę na malutkiej rozdzielczości i na bardzo dużej, zobaczysz o czym piszę :)
     

Poleć forum znajomym