1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Width body? Zmiana szerokości całego mojego sklepu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika yankes, 17 Marzec 2016.

  1. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Witam,

    Czy jest jakis prosty sposób na zmniejszenie szerokości calej strony (body?).
    Niestety po wpisaniu w styles>skin

    body {
    width: 90%;

    strona chyba sie zmniejsza ale sie przesuwa..
    [​IMG]

    Mysle ze po zwężeniu strony bylaby duzo czytelniejsza...
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a przypadkiem w panelu nie ma ustawienia szerokości? jeśli nie to trzeba całą stronę dać w jakiegoś diva i jego klasie dać szerokość.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Szczerze, trudno mi jest też coś znaleźć na to. Szczególnie że tryb RWD dynamicznie i stopniowo zmniejsza różne elementy na stronie. Zacznij zmniejszać okno przeglądarki, zobaczysz co się będzie działo.

    Moim zdaniem, jeśli ja bym coś tu zmienił, to uporządkował kwestię ilości zastosowanych czcionek oraz pogrubienia (bold) i przemyślał temat banera. Góra strony, tytuły artykułów pogrubione, są bardzo przytłaczające. Baner moim zdaniem nie do końca precyzuje o co tu chodzi do tego jest rozciągnięty, co może dawać odczucie że został przygotowany na szybko, aby był. Nie wiem jak z używaniem podkreślenia też, czy to w ogóle ma jakieś zastosowanie.

    Ale to tylko moje zdanie, prywatne. Gdy spojrzymy na listę produktów i stopkę, jest ciemno, ale bardzo lekko. A góra - 5 czcionek, pogrubienie, szary w czarny (może szary w jasno szary, albo w biały).

    Bo strona ogólnie dobrze się wpasowuje w przeglądarkę i raczej nikt nie powinien mieć z nią problemu.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W szablonach standardowych była szerokość. W RWD już jej nie ma.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    oj to faktycznie zostanie chyba umieszczenie całej strony w dużego diva, bo albo oślepłem, albo nie widzę żadnego którym ruszyłoby się całą stronę.
     
  6. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Tzn jak dodac diva na cala strone? ? :)

    @Grzesiek w pewnym sensie masz racje wszystko jest robione na momencie, narazie raczej kwestia asortymentu byla wazniejsza teraz biore sie troche tez i za wyglad :)
     
  7. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    ktos poratuje jak to zrobic? =D

    ~grzesiek pozmienialem czcionki jak narazie :D pewnie troche lepiej wyglada :p a na logo narazie mnie nie stac ;[
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @yankes - napisz do @TheL , aby Ci wyjaśnił jak to zrobić.

    Według mnie powinieneś zostawić szerokość taka jaką jest, ale to tylko moja opinia.
     
  9. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    to zalezy na jakiej rozdzielczosci patrzec, w domu mam wide i ladnie wyglaDa, wieksze odstepy od <=> a w robocie juz mocniej rozciagnieta a chcialbym zeby wszedzie wygladala tak samo :}
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    można to zrobić ale trzeba pamiętać, że zrobimy to na sztywno dla danych zakresów rozdzielczości, a raczej wielkości okna, powiem szczerze, że nie jest to optymalne rozwiązanie. Jak znajdę chwilkę napiszę jak dokładnie to zrobić, ale tak jak powiedziałem nie jest to idealne rozwiązanie.
     

Poleć forum znajomym