1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wolne działanie CMS Wordpress (mam ich kilka na serwerze)

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika chudzik85, 21 Październik 2016.

  1. chudzik85

    chudzik85 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    chciałem się dopytać o kilka rzeczy w temacie utrzymywania CMSów:
    1. Sprawdzenia plików - jesli chodzi o sprawdzenie czy w moich CMSach nie ma żadnych niepożądanych skryptów to czy jest jakieś gotowe narzędzie sprawdzające to? W tej chwili robię taką operacje aby to sprawdzić: kopiuje całość ftp na zasób lokalny przepuszczam antywirem i jeśli nic nie stwierdza to zostawiam ftp bez zmian.
    2. Czy można pod tym kontem sprawdzić bazy danych?
    3. Wolne działanie - gdy miałem około 20 CMSów wszystko śmigało, teraz gdy liczba zbliża się do 40 wydajność spada do tego stopnia że zgłaszają się klienci i pytają co się dzieje... np wejście do wp-admin trwa czasem do 15 sekund zanim otworzy się strona - czy to normalny czas dla Was?

    Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami innych forumowiczy :)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @chudzik85 nie weryfikowałem jeszcze Twojego konta, chociaż nie ukrywam że bezpieczniej by było to zrobić z autoryzacją, tak aby zespół techniczny mógł się temu przyjrzeć, ale, jeśli posiadasz hosting współdzielony, to wbrew pozorom 10-20-30 CMS to sporo. Hosting współdzielony charakteryzuje się dużo mniejszymi parametrami bezpieczeństwa niż VPS czy dedyki (nieporównywalne) i o ile serwisy są względnie optymalizowane a ruch nie jest drastycznie duży (nagłe kampanie reklamowe i kilka tysięcy osób próbujących w jednym momencie wejść) to utrzymywanie wielu CMS na jednej usłudze nie powinno stanowić problemu.

    Nie kontrolujesz też wszystkiego co klienci sami robią ze stronami. Oczywiście, w ramach oferty PIT oferujemy teraz tymczasowe podniesienie parametrów usługi co umożliwia testy lub przygotowanie się np. na jakąś większą akcję.

    Z porównania które staramy się regularnie wykonywać (my vs. parametry konkurencji) parametry hostingu współdzielonego w home.pl są wbrew pozorom dużo wyższe niż u konkurencji. Często spotykaliśmy się z pytaniem nawet o przeniesienie 2-3 stron, bo serwer zewnętrzny już "sypał" błędami.
     
  3. chudzik85

    chudzik85 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    @Grzesiek dzięki za odpowiedź.Zgłosiłem problem wcześniej do pomocy pod nr #NWAD-79726-598 (o ile możesz takie coś podejrzeć) gdzie poproszono mnie o test poł. siecowego (poprzez WinMTR). Najgorsze jest to że nie wiem jak mogę napisać scenariusz który pozwoli odwzorować błąd skoro to pojawia się czasem na kilka minut a czasem na kilka godzin a przecież jedna osoba z home nie będzie siedziała całego dnia i klikała w moje formularze logowania żeby to zweryfikować :)

    Puściłem na home.pl/test było ok ale wybrałem kilka innych online (pierwsze pozycje w google) i była strata często rzędu 15-25% pakietów.

    @Grzesiek a czy odnośnie pytania 1 i 2 mógłbyś podzielić się doświadczeniem?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @chudzik każdy serwer ma ograniczone zasoby. Powiem z własnego doświadczenia, że już przy ilości 10 CMS znajdujących się na serwerze współdzielonym (np. Business Cloud Server), szybkość działania tych stron WWW może spaść. Zresztą ciężko to stwierdzić dokładnie, ponieważ dużo zależy również od ilości odwiedzin (np. ile osób w danym momencie próbuje wywołać pliki z Twojego serwera). Najprawdopodobniej problem tyczy się ilości CMS + ilości odwiedzin tych CMS - oznacza to, że największe problemy z ładowaniem podstron (np. ładowanie trwające kilkanaście sekund) jest spowodowane po prostu obciążeniem serwera (duża ilość osób chce wywołać pliki wielu stron z Twojego serwera - w takich sytuacjach może zabraknąć parametrów, aby obsłużyć te zapytania szybko).

    Proponowałbym zastanowienie się nad przejściem na usługę: WordPress Hosting SSD, serwer VPS lub serwer dedykowany.

    Co do kwestii skanowania antywirusowego, to mamy coś takiego w swojej ofercie: https://home.pl/uslugiit#manager (opłata za takie skanowanie to 50 zł netto).
     
    chudzik85 lubi to.
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a ja napiszę optymalizacja, optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja, 40 wordpressów to nie są wielkie wymagania, ale musi być to poukładane wszystko dobrze. Jednak należy pamiętać, że wordpressy się rozrastają, aktualizują itd. Trzymanie takiej ilości nawet po optymalizacji na współdzielonym to nie jest dobre rozwiązanie. W zależności od ich rozbudowania możesz niedługo dostawać błędy 500.
     

Poleć forum znajomym