1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Wolne logowanie do poczty - nowe konto

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Hiram, 4 Maj 2016.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mam identyczne zdanie jak @LorK
     
    LorK lubi to.
  2. falasa

    falasa Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    2
    nie było czasu weszłam tu dopiero po fakcie i poczytałam instrukcje tu
    nieczęsto mam takie sytuacje ze na cito trzeba coś z poczty
    a będąc na nasiadówce w sporym gremium nie było jak "kombinować"
    póki co temat odpuszczam napawam sie weekendem po ciężkim tygodniu pracy i na home zajrzę dopiero z nowym tygodniem dzieki bogu
     
  3. Raf

    Raf Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam. Piatkową awarie jakoś przeżyłem, ale moim marzeniem nadal jest szata graficzna i wgląd jak na starej poczcie. Wtedy było prosto, funkcjonalnie i czytelnie. Teraz to jakaś masakra - próbowałem juz wszystkie "skórki" i każda wypala gałki oczne, wszystko nieczytelne, wielkie - to tylko jakiś artysta chyba mógł coś takiego zaprojektować, a nie informatyk. A to że marketing nazywa to lepszym, to akurat normalne.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    No przyznam, że wyglądowo jest to tragiczne :)
    Dla porównania poczta home vs round cube

    poho.png

    poro.png
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Raf mechanizm oraz technologia wykonania starej i nowej poczty, powodują, że obaj "klienci" poczty, będą się różnili. Stara poczta zostanie wyłączona a powrót do niej nie jest planowany. Z pewnością będziemy dodawali kolejne motywy wyglądu do aktualnej wersji.

    Jeśli chodzi o kwestie organizacji pracy, polecam skorzystać z narzędzi które są dostępne, tj. wybór szablonu graficznego, ustawienia widoku listy wiadomości (widok listy) czy ustawień powiększenia (przeglądarka). To standardy. W ustawieniach wyglądu dostępna jest także opcja motywu z wysokim kontrastem. Polecam, sam z tego korzystam.

    Systemu exchange ze względu na funkcjonalność także wymuszają pewien widok, który umożliwia wykorzystanie tych funkcjonalności, np. widok konwersacji itp. który wprowadza nowe widoki do ustawień całego klienta poczty. Zdajemy sobie sprawę, że przeskok funkcjonalny, technologiczny a przede wszystkim strukturalny jest duży, jednak musiał zostać w końcu wprowadzony.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W temacie zewnętrznych klientów poczty, instalowanych na serwerach home.pl, nie będzie na pewno opcji skorzystania z autoinstalatora, nie przewidujemy też tworzyć dokumentacji "How to". W czasach kiedy aktualizacja CMS stwarza duże problemy a w sieci nadal funkcjonują archaiczne wersje aplikacji WWW, taka "pomoc" o ile przydatna, mogła by się skończyć tragicznie.

    Jeśli cokolwiek bym polecał, prywatnie, to korzystając np. z zewnętrznych webmaili innych usługodawców, skonfigurować konto jako konto zewnętrzne (np.w systemie Gmail) lub dowolną aplikację pocztową, w tym domyślne w telefonach, które naprawdę potrafią wiele (np. K-9 czy jakikolwiek domyślny klient poczty). Pamiętając przy tym o podstawach bezpieczeństwa jak program antywirusowy.
     
  7. Raf

    Raf Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Tak, używam tej opcji wysokiego kontrastu.
    Ktoś tu juz pisał o tym automatycznym zaklikiwaniu pierwszej wiadmości zaraz po zalogowaniu - po co to? Kilka razy już sobie przez to coś usunąłem.
    Prosze zobaczyć na kolumne daty - wygląda to jak nr IP, a nie data (np. mam 30.04.2016 a potem nagle 1.5.2016 - wystarczy dodać te zera na początku i o wiele ładniej to będzie wyglądać). To takie szczegóły niby, ale walą po oczach.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Każdy z nas ma chyba inne oczekiwania w stosunku do klienta pocztowego, mi np przeszkadza wolne działanie, pokazywanie 99+ zamiast prawdziwej ilości nowych obiektów w folderze, brak pokazanej łącznej ilości obiektów w folderze, brak szybkiego pokazania tylko wiadomości nieprzeczytanych, z załącznikami, oznaczonych itd, brak pokazywania wielkości wiadomości.
    Oczywiście @Grzesiek zgadzam się z Tobą, zewnętrzne klienty wymagają "pilnowania" ale w sumie podobnie jest z aplikacjami instalowanymi na komputerze, w każdym przypadku trzeba większej czujności niż w przypadku aplikacji na poczta.home.pl
    Ja długi czas używałem gmaila jako klienta pocztowego jednak nie spełniał on kilku moich wymagań oraz często wiadomości pobierane lądowały w spamie.
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zbieram i przekazuję. Pisząc wprost, nic nowego, ale śledzimy to cały czas :)
     
  10. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Grzesiek - to jak zbierasz to ja dorzucam swoje: mi w tej nowej poczcie przeszkadza wyszukiwarka: ciężko mi odszukać to czego szukam. A jak szukam to nie wiem czy tylko w treści czy też w nazwach nadawców / odbiorców. Wiem, że jest podpowiedź... ale jakoś nie jestem przekonany co do jakości wyników. Mało tego - jak z szukaniem w podkatalogach?
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wyszukiwanie w folderach wymaga przekliku do folderu lub wskazania podczas wyszukiwania, w którym folderze ma ono nastąpić. W przypadku OX każdy folder jest traktowany osobno. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, ale Outlook szukając w Skrzynce odbiorczej, sprawdza też foldery podrzędne.

    Zgłoszę to jako sugestię, to może wiele usprawnić.

    Jeśli chodzi o wyszukiwanie po treści, temat jest zgłoszony. Jak wspominałem w innym wątku, w czerwcu, po wyłączeniu starej poczty, zakończy się także cały proces nowego indeksowania poczty na serwerach i wyszukiwarka z pewnością odżyje wraz z nowymi funkcjami.
     

Poleć forum znajomym