1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE WordPress i formularz Contact Form 7

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika kaktus-88, 19 Luty 2015.

 1. kaktus-88

  kaktus-88 Początkujący

  Wiadomości:
  8
  Docenione treści:
  1
  Prawdopodobnie po aktualizacji zabezpieczeń antyspamowych, którą wykonaliście jakiś czas temu, przestały przychodzić do mnie maile wysłane przez formularz kontaktowy na stronie WWW. Dokładnie chodzi o Contact Form 7 na WordPress. Możecie coś podpowiedzieć w tym temacie, czy formularz jest całkiem nieużyteczny czy to kwestia jakiejś poprawki w jego konfiguracji?

  Pozdrawiam
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 605
  Docenione treści:
  330
  W nawiązaniu do Twojego pytania, faktycznie zmiana zabezpieczeń antyspamowych miała wpływ na działanie niektórych formularzy kontaktowych.

  Wszystko związane jest z użyciem funkcji mail w tego typu formularzach, które nie korzystają z autoryzacji. Więcej informacji o tej zmianie znajdziesz w komunikacie dostępnym tutaj.

  Rozwiązanie:
  Załóż na serwerze na którym stoi strona WWW z formularzem Contact Form 7, skrzynkę e-mail o dowolnym adresie np. kontakt@mojastrona.pl lub o adresie wordpress@mojastrona.pl. Skrzynka może być utworzona w konkretnej domenie lub we wszystkich domenach, pamiętaj, że podawany w konfiguracji adres e-mail ma być adresem skrzynki działającej, utworzonej na tym samym serwerze.


  Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress i po lewej stronie ekranu przejdź do Formularze, kliknij w nazwę swojego utworzonego już formularza i zjedź na dół. Odnajdziesz tam ustawienia Email.

  W polu Od: należy podać adres e-mail istniejącej skrzynki na serwerze.
  Pole Dodatkowe nagłówki pozostaw bez zmian.

  lub

  Pole Od pozostaw bez zmian.
  W polu Dodatkowe nagłówki dodaj wpis:

  From: *adres_na_serwerze_w_home*
  Reply-to: [your-email]
   

Poleć forum znajomym