1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wprowadzenie kilku przydatnych zmian (język, koszyk oraz instagram)

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika kozaks, 25 Kwiecień 2016.

  1. kozaks

    kozaks Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry wszystkim!

    Piszę po raz pierwszy posta na forum ponieważ wiele rzeczy było wyjaśnionych i bardzo pomocnych, niestety moje potrzeby nigdzie nie zostały opisane.

    Proszę o pomoc w wprowadzeniu kilku zmian na stronie www.freia.pl

    1. Chcę wprowadzić drugi język oraz żeby ich zmiana pojawiała się tak jak na załączonym zdjęciu
    + do tego koszyk wklejony w widocznym miejscu.

    2. Chcę podłączyć profil Instagram'a jak na widocznym zdjęciu.

    Wierzę w to, że mi pomożecie! :)
    Dziękuję za poświęcony czas. pomoc1.jpg



    pomoc2.jpg
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Odpowiadając na drugie pytanie, zakładam, że chodzi o moduł Instagram. Szczerze, nie miałem z nim do czynienia i ogólnie unikam serwisu, ale z tego co widzę w sieci, są osobne narzędzia do generowania tego typu modułów i ich zawartości.

    Zaczniemy od Google --> kliknij tutaj --> na liście wyników powinna być pozycja Jak wstawić moduł instagram na bloga. Znajdziesz w nim (lub w innym) informacje jak w ogóle wygenerować tą zawartość.

    P.S. odnotuję sobie informację o tym pytaniu, może uda się stworzyć jakiś uniwersalny poradnik do dokumentacji.

    Po stronie sklepu wstawiasz moduł, w którego treść wklejasz wygenerowany kod, tj.

    --> Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły, teraz wybierasz na poziomym pasku stronę do której moduł ma być wstawiony i klikasz utwórz nowy moduł (na górze ikonka +). Nazwa, obramowanie i przycisk Wyłącz edytor. W puste pole wklejasz wygenerowany kod modułu i zapiszujesz zmiany. Zostaje tylko wybrać moduł z listy i przeciągnąć go w dowolne miejsce na stronie.

    W tym poradniku: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wstawic-moduly-bloga-na-stronie-sklepu/ masz opisane jak wstawić moduł BLOG, ale ogólnie na tej samej liście pojawi się także nowy moduł który utworzysz. Trzeba złapać i przeciągnąć.

    Jeśli chodzi o pytanie dot. języka, rzuć okiem na to:
    Chyba, że interesuje Cię też w ogóle uruchomienie kilku języków:
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    moduł w takiej postaci może sporo kłopotu narobić z responsywnością.
    jeśli chodzi o flagi, to można je wstawić na zasadzie identycznej jak w temacie wąski nagłówek który podałem, eliminując pozostałe elementy i wstawiając kolor tła jako transparent. Musisz też zastanowić się jak mają się zachowywać flagi na mniejszej rozdzielczości.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333

Poleć forum znajomym