1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wyłączenie mechanizmu OPcache - czy możliwe?

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika andrzej.kurt, 10 Wrzesień 2015.

 1. andrzej.kurt

  andrzej.kurt Początkujący

  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  0
  Dzień dobry,
  czy w związku z tą aktualizacją https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/mechanizm-opcache-i-dostep-do-php-5-5-i-5-6/ wyłączenie (jak to nazywacie) mechanizmu OPcache będzie możliwe dla wybranego serwisu? Czy cały czas musi pozostać aktywny?

  Mam rozumieć że funkcjonujący do tej pory IdeaCache odchodzi w niepamięć? Czy wszystkie wersje PHP przerzucacie na OPcache czy tylko 5.4, 5.5 i 5.6 ?

  Pozdrawiam
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Jak zwykle w takich konfiguracjach, tworzymy lub uzupełniamy plik php.ini w katalogu z serwisem i dodajemy wpis:

  Kod:
  enable_opcache = "0"
  Więcej o konfiguracji php.ini, znajdziesz w artykule Centrum Pomocy - kliknij tutaj. Pod adresem www.php.home.pl znajdziesz też odnośniki do wszystkich wersji PHP dostępnych na serwerach home.pl

  ---

  edit: [UWAGA AKTUALIZACJA!] Instrukcje jak wyłączyć / włączyć mechanizm OPcache można znaleźć pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czym-jest-ideacache. Powyższy kod służący do wyłączania OPcache może być już nieaktualny.
   
  Last edited by a moderator: 6 Czerwiec 2017
  casar lubi to.
 3. Stau

  Stau Majster

  Wiadomości:
  340
  Docenione treści:
  98
  Dowiadywałem się przed momentem i podobno tak. Kwestia "kilku, kilkunastu dni" i wersje PHP 5.2 oraz 5.3 także będą 'obsługiwane' poprzez OPcache. Na razie jednak wszystko zostało jeszcze przy nich "po staremu" (IdeaCache v2.0):
  https://php.home.pl/php52/phpinfo.php
  https://php.home.pl/php53/phpinfo.php

  Być może to kwestia implementacji w ramach rozszerzenia PECL-owskiego, które umożliwia dokonanie wspomnianego "kroku" (chociaż dla 5.4 już jest):

  http://php.net/manual/en/intro.opcache.php

  This extension is bundled with PHP 5.5.0 and later, and is » available in PECL for PHP versions 5.2, 5.3 and 5.4.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  W chwili obecnej mechanizm OPcache dostępny jest dla interpretera PHP w wersji 5.4, 5.5 i 5.6 a na przestrzeni najbliższych 2 tygodni, będzie aktywny także dla wersji 5.2 i 5.3. Jeśli więc zależy Ci na zmianie mechanizmu, konieczna będzie zmiana interpretera.

  Swoją drogą z chwilą wdrożenia interpretera w wersji 5.5 i 5.6 także zachęcaliśmy do korzystania z nich. Istnieje małe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów w działaniu strony. Jeśli takowe się pojawią, warto zweryfikować także aktualność aplikacji w której była ona przygotowywana. Niektóre pluginy np. do WordPress także wymagają już użycia interpretera przynajmniej 5.3 w górę.
   
 5. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  UWAGA AKTUALIZACJA! Informuję, że włączenie i wyłączenie mechanizmu OPcache możliwe jest za pośrednictwem poniższych wpisów w php.ini:
  Kod:
  opcache.enable=0
  Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć w naszej dokumentacji pod adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czym-jest-ideacache
   

Poleć forum znajomym