1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Wysłane wiadomości nie zapisują się w odpowiednim folderze - Apple Mail

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika zibi47, 30 Wrzesień 2015.

 1. zibi47

  zibi47 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Witam.
  Problem jak w temacie. Wiadomości, które są wysyłane nie zapisują się w folderze Wysłane w aplikacji Apple Mail. Na poczcie home są zapisane. Konto IMAP. Jakieś pomysły? :)
  Pozdrawiam
   
 2. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Prawdopodobnie zapisują się w folderze Sent który jednak nie musi być jednoznacznym z folderem Wysłane
   
 3. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Najprawdopodobniej musisz zmienić ustawienia subskrypcji folderów w programie Apple Mail. Musisz wybrać, który folder będzie synchronizowany z zawartością serwera pocztowego. Najprawdopodobniej (jak zauważył powyżej @TheL), wiadomości wysłane zapisują się w folderze o innej nazwie (np. Sent) i dlatego synchronizacja z serwerem pocztowym nie jest realizowana poprawnie. Mówi się, że błędy z synchronizacją folderów występują z powodu różniących się tłumaczeń nazw folderów na język polski.
   
 4. jakubgalinski

  jakubgalinski Spryciarz

  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  4
  Dokładnie. Jak w GMailu nie trzeba było tego "mapować", tak tu trzeba przymapować. Jak nie przymapujesz, tworzą się foldery o nazwach Sent. Dla serwerów pocztowych home to różnica: SENT a Sent to dwa różne katalogi. Przymapuj w Apple Mailu, przenieś wiadomości zapisane w Sent do SENT, skasuj katalog (ten utworzony przez Apple Maila) i będziesz miał tak, że tu i tu będzie poprawnie zapisywał.
  Tak samo tyczy się z kontaktami w tablecie Apple (należy utworzyć konto kalendarza o loginie z zakładki Portal z aplikacji poczta.home.pl i hasłem danym dla konta costam@costam...). I gotowe. :)
   

Poleć forum znajomym