1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wysyłka wiadomości do adresatów wybieranych z książki adresowej

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika w.pawlak, 9 Luty 2016.

  1. w.pawlak

    w.pawlak Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Szanowni Państwo,
    Proszę o instrukcję jak mam wysłać w nowej poczcie maila do np. 35 odbiorców wybieranych z książki adresowej?
    1. W starej poczcie po napisaniu maila klikałem na pole "Do", które wyświetlało mi następnie adresy umieszczone w książce. Stąd wybierałem odbiorców zaznaczając "ptaszkiem". Po zakończeniu wyboru klikałem pole "Zapisz" i w ten oto prosty sposób miałem wpisanych odbiorców.
    Natomiast w nowej poczcie nie ma takiej funkcji. Po napisaniu maila mogę wybrać adresy z książki adresowej wpisując każdorazowo jakiś tekst i korzystając z podpowiedzi aplikacji. To szalenie niewygodne.
    Odnośnie do listy dystrybucyjnej - nie załatwia to sprawy, bo przy każdej wysyłce zmieniam adresatów, więc nie jest to stała lista odbiorców.
    Jak uzyskać funkcjonalność, tak podstawową i bardzo wygodną, która była w starej poczcie, a nowa została tej funkcjonalności pozbawiona - bądź ja jej nie mogę włączyć/znaleźć. Proszę o pomoc.

    2. Druga sprawa - po ustawieniu języka angielskiego co któreś logowanie poczta wraca mi do języka polskiego. I to na wyczyszczonych uprzednio ciasteczkach, cachu. Jak trwale zmienić język poczty?
     
  2. w.pawlak

    w.pawlak Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Jeszcze jedno. W BOK (telefonicznie) poradzono mi, żeby zalogować się na starą pocztę, jako jedyne rozwiązanie (!?) Naprawdę to jest wyjście??? Skoro stara poczta będzie ostatecznie wyłączona za jakiś czas to te rozwiązanie nie będzie już skuteczne. Skorzystałem jednak z propozycji i zalogowałem się na starą pocztę, a tam - kolejna zmiana: brak możliwości wysłania maila do większej liczby adresatów niż 10 (!). Ostatecznie wysyłając maila do 32 osób musiałem forwardować maila wybierając kolejną 10-tkę osób jako odbiorców.
     
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    W Nowej Poczcie zrób tak:

    Kliknij na czarnej belce u góry "Książka adresowa" - wybierz dalej z "Kontaktów" bądź "Zgromadzonych Adresów" te adresy mailowe, które Ciebie interesują (postaw przy nich "ptaszka"). Następnie u góry będzie przycisk "Wyślij wiadomość". Wiadomość zostanie w ten sposób wysłana do tych osób, które sam wybrałeś.
     
  4. w.pawlak

    w.pawlak Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Super, dzieki !!! Jeszcze tylko musze z tym jezykiem...
     
  5. w.pawlak

    w.pawlak Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Jest tylko jeden problem - wszystkie adresy z automatu wrzuca jako jawne, a ja chcialbym kopie ukryta.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Co do książki adresowej, już temat przekazuję do kierownika produktu, nie zwróciłem na to uwagi ale faktycznie, jest to kłopotliwe.
    Co do wybotu języka i zapisania zmian, sprawdziłem kilka razy, jest OK.

    Zmieniam język w Ustawieniach --> Ustawienia podstawowe, następnie wyloguj się, loguję się ponownie i zostaje język angielski. Logowanie na innej przeglądarce też zapamiętuje poprawnie. Nie mniej zgłoszę do testowania.
     
  7. w.pawlak

    w.pawlak Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dzieki za BCC.
    Odnosnie do wyboru jezyka - wraca jez polski po kilku dniach (ponad 30 logowań).
    Teraz zmienilem na angielski dokladnie wedlug procedury jw. Odezwe sie na ten temat w momencie gdy aplikacja sama powroci mi do jez. polskiego.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @w.pawlak czy temat udało się rozwiązać czy nadal występują jakieś problemy?
     

Poleć forum znajomym