1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Zakładka kontakt - umieszczenie mapki i formularza kontaktowego

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika rockbottom, 9 Marzec 2016.

 1. rockbottom

  rockbottom Uczestnik

  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  1
  Witam, ponownie ja :)
  Jak utworzyć podział strony informacyjnej (kontaktowej) żeby np po lewej były dane kontaktowe, po prawej mapka z google maps, natomiast poniżej formularz kontaktowy.
  Należy utworzyć tabelę i powklejać w nią odpowiednie treści (dot. danych i mapy)? Nie będzie się to jakoś rozjeżdżać przy np. otwieraniu na tablecie/smartfonie?
  Z formularzem kontaktowym na pewno jakoś to inaczej hm?
   

  Załączone pliki:

 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Rzuć okiem na ten wątek i wypróbuj rozwiązanie, powinno być ok. Kod jest na tyle prosty że nie powinieneś mieć problemu z ewentualnym przebudowaniem tabeli. Warto pamiętać aby wymiary obiektów, np. obrazy podawać w % w ten sposób będą się same skalowały.

   
 3. tr_

  tr_ Spryciarz

  Wiadomości:
  46
  Docenione treści:
  7
  Mnie ciekawi czy istnieje możliwość wstawienia formularza w sposób jak na screenie ale w innym miejscu niż zakładka kontakt.
   
 4. Stau

  Stau Majster

  Wiadomości:
  340
  Docenione treści:
  98
  Gdzie na przykład?
   
 5. rockbottom

  rockbottom Uczestnik

  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  1
  No właśnie, jak wrzucić sam formularz kontaktowy na strone informacyjną? Bo normalnie on się otwiera jako "cała strona".
   
 6. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Formularz kontaktowy jest osobną stroną, racja. Ale z tego co widzę, u Ciebie jest to całkiem zmodyfikowane, a więc standardowa strona Kontakt została wyłączona, a strona z formularzem została przerobiona i podlinkowana do nagłówka i stopki.

  Jeśli więc chciałbyś przenieść formularz kontaktowy, trzeba by z pliku contact/index.tpl wyciągnąć cały fragment kodu formularza i przekleić go do pliku tpl strony, na której miałby się on znaleźć.

  Jeśli dobrze widzę w kodzie źródłowym w przeglądarce to formularz zaczyna się od:

  Kod:
   <div class="innerbox">
               <div class="icons_cont" style="border-bottom: 1px solid #dedede; padding-bottom: 20px;">
  
  ...
   
 7. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Próbowałbym z responsywną tabelą, o której wspomniał @Grzesiek, ponieważ użycie tradycyjnej tabeli może powodować "brzydkie" wyświetlanie się tej podstrony na ekranach urządzeń mobilnych (np. komórki i tablety z mniejszą szerokością ekranu niż ekrany komputerów).

  Aby uzyskać taki wygląd podstrony kontaktowej jak na dodanym przez Ciebie zrzucie ekranu, wymagana będzie odpowiednia modyfikacja plików .tpl (zmiany mogą wymagać tylko znajomość HTML, więc nie są one aż takie trudne).
   
 8. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Wydaje mi się że chyba namieszaliśmy w tym wątku, dlatego proszę ponownie, zakładając temat, podawajcie proszę nazwy swoich usług.

  @rockbottom pytałeś o rozwiązanie do swojego sklepu http://fotelikowo.pl/ które to wprowadził wcześniej www.topsanit.pl, i analogicznie @tr_ pytasz o przeniesienie formularza w swoim sklepie.

  Więc reasumując, aby podzielić informacje na 2 kolumny, polecam zastosować tabelę responsywną, natomiast jeśli chodzi o sam formularz, rozwiązania są dwa, albo w plikach tpl przenieść kod formularza z jednej strony na drugą (nie możemy zagwarantować że to zawsze będzie działało, niektóre skrypty są przypisane np. do stron - pisząc najprościej), albo w plikach .tpl edytować stronę z formularzem, uzupełniając kod o fragment, odpowiedzialny za wyświetlanie danych kontaktowych (czyli dopisać fragment tabeli z danymi, na sztywno). Pomijamy w drugim przypadku edycję strony przez Zawartość --> Strony informacyjne, a w Nagłówku lub stopce po prostu podmieniamy linki do strony która ma się uruchamiać.

  Tak, przynajmniej na podstawie źródła strony, zrobił to topasanit.pl a więc edytowali stronę z formularzem, dopisując do niej resztę kodu z informacjami o firmie i mapą.

  Tak jak wspomniałem, przeniesienie formularza nie powinno być problemem, wycięcie kodu i wklejenie go gdzieś indziej, ale nie mogę gwarantować że po takim przeniesieniu formularz zadziała prawidłowo.

  Mam ten temat dopisany do "ulubionych" w miarę możliwości postaram się przetestować to, o ile ktoś mnie nie wyprzedzi. Wtedy zapraszam do podzielenia się rozwiązaniem,
   
 9. rockbottom

  rockbottom Uczestnik

  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  1
  Ja przeniosłem formularz (wyciąłem kod) i przeniosłem na inna podstronę ... i działa. Wysłałem wiadomość poprzez ten formularz i doszło, co nie zmienia faktu, że jeszcze nad tą podstroną popracuję :)
  Druga sprawa, napisałeś, że topsanit.pl edytowało stronę kontakt (tam, gdzie rdzennie jest formularz) i dodali od góry dane kontaktowe. OK. A gdzie znajdę tą stronę i możliwość jej edytowania w konfiguracjach?
   
  Ostatnia modyfikacja: 11 Marzec 2016
 10. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Mogę się mylić, dlatego, że mając nazwę sklepu, dzieli nas daleka droga autoryzacji do momentu w którym moglibyśmy zobaczyć zawartość.
  Jestem jednak pewny że modyfikacja nastąpiła bezpośrednio w pliku : contact/index.tpl a więc tu gdzie jest formularz.
   

Poleć forum znajomym