1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Plik XML w formacie Ceneo + więcej zdjęć

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Pioter, 31 Październik 2016.

  1. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Czesc, mam plik z linku (dla porównywarki) dla Ceneo, moje pytanie brzmi jak uczynić aby pojawiły się w tym pliku wszystkie zdjęcia dla produktu ? ( Ręczne dodawanie każdego zdjęcia po zapisaniu jego adresu to będzie hardkor;))
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Integracja przewiduje pobranie jednego zdjęcia głównego, zostaje tylko tworzenie własnego pliku xml albo ręcznie po stronie Ceneo.
     
  3. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Thx za szybką odpowiedź Grzesiek. A ile taka przyjemność by mnie kosztowała/do kogo się zwrócić?
     
  4. Goldlux24

    Goldlux24 Bystrzak

    Wiadomości:
    66
    Docenione treści:
    18
    @Pioter
    Po co dodawać więcej zdjęć, skoro Ceneo dodaje wyłącznie po modelach i już ma swoje zdjęcia, przypisane przez ich dział integracji? Zapłacisz za coś, z czego nie skorzystasz.
     
    Pioter lubi to.
  5. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Rozchodzi się "proszem" ja Ciebie o plik w xml'u ale z większą ilością zdjęć jako, że owy pliczek nie do Ceneo ma być posłany lecz innych jegomościów w taki właśnie standardzie
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  7. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Pozostaje czekać na rozszerzony plik z tego co czytam i tu pytanie czy on będzie miał funkcjonalność pt. więcej zdjęć dla każdego produktu?

    Pytanie - jest opcja żeby się zwrócić do kogoś kto by to mi ogarnął? jakieś rekomendacje, sugestie mile widziane ;)
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wysłałem zapytanie w tej sprawie do specjalisty od sklepu Click Shop, który ma większą wiedzę na temat wspomnianej przez Ciebie wtyczki (rozszerzony XML). Gdy uzyskam informacje zwrotne, dam znać tutaj w temacie na forum.

    edit: otrzymałem potwierdzenie, że we wspomnianej wtyczce będzie możliwość obsługi dodatkowych zdjęć do produktów.
     
    Ostatnia modyfikacja: 8 Listopad 2016
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mariusz Ci odpowiedział, więc nie warto wymyślać koła na nowo :) ale dla potomnych mała informacja, można listę produktów ze wszystkimi zdjęciami wyciągnąć przez API, a już zapisanie ich do xmla to nie jest jakaś trudna sprawa :) Jednak tak jak napisałem, skoro coś ma być gotowe w panelu nie ma sensu tego robić :)
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Z jednym tylko podkreśleniem, że będzie to dodatkowa aplikacja dostępna w ramach sklepu aplikacji dla Click Shop. Wtyczka z rozszerzonym XML będzie dostępna za dodatkową opłatą.
     
  11. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Ok a jak wyciągnąć przez API i jak dodać foty do XML'a (edycja przez N++?) ??? Wyrażę się "wyraźniej" - potrzebuję skorzystać z tego rozwiązania wcześniej niż w bliżej niekreślonym końcu roku ;) (z całym szacunkiem do tworzących rozwiązanie) - zatem ponawiam prośbę ;) - znajdzie się ktoś?

    a jak będzie wtyka to pewnie zakupie z racji jej zdolności do automatycznej aktualizacji ..:)
     
    Ostatnia modyfikacja: 11 Listopad 2016
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Pioter lubi to.
  13. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Dzięki! nie czaje nic jeśli chodzi o php :) , czyli pewnie czeka mnie sesja naukowa ;) . tak czy owak działam dalej.
     
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mi cały czas strasznie brakuje czasu bo bym to napisał, a wymaga to posiedzenia :D w razie czego podałem 2 linki które po przeczytaniu powinny dać wystarczającą wiedzę do napisania tego skryptu do xmla :D
     
  15. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    czas... nie wygrasz go nawet na loterii ;) ile to może zająć pi-razy-drzwi ?
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
  17. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    No dobra mamy 3.02.2017 - zatem konkretne pytanie - na kiedy będzie obiecywana przez was Panowie wtyczka? zapowiadana była na koniec roku 2016, następnie na koniec stycznia 2017 ,teraz zaglądam do aktualizacji "w Aplikacje" a tam ...dhl i facebook ... i nic więcej.
    Niedługo kończy mi się abonament więc bardzo przyda mi się konkretna informacja cobym mógł ewentualnie korzystać z dobrodziejstw konkurencji pomijając oczekiwanie na coś czego nie ma i nie będzie?. Z góry dziękuję!
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Luty 2017
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dosłownie na dniach pojawi się wtyczka, która załatwi sprawy związane z rozszerzonym XML. Przepraszam za zaistniałą sytuację i proszę jeszcze o cierpliwość.
     
  19. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Dziękuję za odpowiedź, a o jakim dokładniej przedziale czasowym mówimy?
     
  20. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Napiszę szczerze, że wtyczka rozszerzonego XML okazała się najtrudniejszą do przeniesienia (podczas testów robiła nam niespodzianki i dlatego jeszcze nie uruchomiliśmy jej w AppStore w sklepie). Dzisiaj lub jutro będzie udostępniona wtyczka Messengera Facebookowego, obecnie testujemy jeszcze integrację z Salesmanago, do końca tygodnia będzie gotowa integracja z homebiuro (synchronizacja magazynu ze sklepem), natomiast rozszerzony XML z uwagi na wyników testów, powinien być udostępniony najwcześniej w przyszłym tygodniu.

    Nasi programiści oraz menadżerowie robią co mogą, aby przyśpieszyć ten proces, ponieważ poprzednie podane terminy okazały się zbyt optymistyczne.
     

Poleć forum znajomym