1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Zmiana kolorów elementów takich jak koszyk etc.

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika MagdaM, 6 Lipiec 2015.

  1. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Czcionka (kolor wstaw swój zamiast blue):
    Kod:
    header .logo-bar .basket a {
      color: blue;
    }
    Tło (kolor swój zamiast red):
    Kod:
    header .logo-bar .basket.empty-basket {
        background: red none repeat scroll 0% 0%;
    }
    Kod:
    header .logo-bar .basket > a img {
        background: red url("../../styles/../images/cart-white.png") no-repeat scroll 96% 50%;
    }
    Kod:
    header .logo-bar .basket {
      border-color: red;
    }
    https://forum.home.pl/threads/zmiana-kolorow-elementow-takich-jak-koszyk-etc.191/#post-2088
    Tutaj ścieżka:
    https://forum.home.pl/threads/optymalizcja-niedostepnych-obrazow.656/#post-3827
    Znajdź i zmień tłumaczenie:
    https://forum.home.pl/threads/jak-zmiana-drobnych-elementow-strony.450/page-2#post-3543
     
  2. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Dzięki STAU - udało mi się jedynie zmienić czcionkę na duże litery po edycji języka. A grzebałam tam i nie dopatrzyłam się.
    Niestety reszta nie zmieniła się.
    Kwadracik (tło ikonki), tło "koszyka" i słowo koszyk kolorystycznie bez zmian. Nie pomaga wpisanie nazwy koloru słownie czy numeryczne.
    Może za tępa jestem do komputera. A właściwie jestem tępa bo z innego pokolenia.
    Wklejaniem własnych ikonek zajmę się jak usunę te ch... tło.
     
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Powiem tak - to jest niemożliwe, aby ten kod nie działał ;). Zwróciłem dopiero uwagę, iż @tr_ podawał już rozwiązanie. Przykładowo:
    Kod:
    header .logo-bar .basket a {
        color: #73706C;
    }
    Kolor czcionki będzie szary. Zmieniłem to przed chwilą w Twoim sklepie i działa jak trzeba (tzn. zmieniłem lokalnie, u siebie w przeglądarce). Spróbuj na spokojnie. Po wprowadzeniu wyczyść pamięć podręczną przeglądarki (CTRL + SHIFT + DELETE) oraz pamięć podręczną (cache) samego sklepu.
     
  4. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Jestem niezmiernie wdzięczna za pomoc. Dziękuję. Też pomyślałam o wyczyszczeniu pamięci bo może za dużo kombinowałam. Zajmę się tym pod wiieczór, po pracy.

    Ale żebym dobrze zrobiła to :
    wprowadzam te trzy kody na tło i czwarty kod na czcionkę. Potem czyszczę pamięć przeglądarki i cache w sklepie (całą pamieć w sklepie czy tylko plików skórek?
     
  5. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Tak, @tr podawał, ale nie zadziałało.
    No, jestem niecierpliwa - wyczyściłam pamięć przeglądarki, wszystkie cache w sklepie - I nic z tego.
    Proszę, pomóż starszej Pani. :confused:
    Mogę tu podać link do mojego sklepu? A może na pr wysłać?
     
  6. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    No i wciąż borykam się z :
    1/ usunięciem kwadracika czarnego przed LOGOWANIE
    2/ jak podnieść do góry logo aby był w jednej linii z koszykiem
     
  7. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Link to my już mamy - http://sklep1578941.home.pl/ ;).

    Jeśli umieścisz to wszystko we "Własny styl CSS" i nie przeoczysz jakiejś klamry etc. - MUSI działać ;). Sprawdziłem to u Ciebie lokalnie, u mnie również - skórka ta sama - działa ;).
     
  8. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    no - usunęłam wszystkie zmiany i wprowadziłam na nowo. No i EUREKO - wyszło - ale przy zakupach zachwyt minął.
    Dodałam do koszyka produktu z jednej kategorii i wszystko ok, przechodzę do drugiej kategorii, kupuję kolejny produkt i....."KOSZYK" dostał tło (#73706C) i takie pozostało już dopóki w koszyku były produkty. Jak opróżniłam koszyk - tło zniknęło
     
  9. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Wreszcie :). Cieszę się, że udało się wprowadzić zmiany ;). Faktycznie - trzeba jeszcze poprawić jedną rzecz:
    Kod:
    header .logo-bar .basket {
      border-color: #FFF;
      background: #FFF url("../../styles/../images/arrow-white-down.png") no-repeat scroll 96% 50%;
    }
    Dołóż ten jeden wiersz z frazą 'background' do tego, co już masz.
     
  10. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    ;););)
    działa. WIELKIE DZIĘKI.....
    A jak zwiększyć czcionkę w KOSZYK (pusty)

    A tak przy okazji - jak zmniejszyć pasek z logo aby był wyżej - na jednej linii z koszykiem?
    I przez to kasowanie CSS znowu wskoczył mi domek. A już było mi tak fajnie bez niego:D
     
  11. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Czcionkę tak:
    Kod:
    header .logo-bar .basket > a.count > span.countlabel {
        font-size: 1.4em;
    }
    Teraz było 1.2em.

    Jedna linia logo i słowa KOSZYK:
    Kod:
    header .logo-bar .link-logo img {
        padding-top: 0.5em;
    }
    Jeśli wartość zmniejszysz - przesuniesz logo w górę, jeśli zwiększysz w dół.
     
    Mariusz lubi to.
  12. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    ;):p;):rolleyes:
    Rozpłynę się z radości. Dzieci i wnuki nie uwierzą, że babcia daje radę.....:p
    Chwilowo wróciłam do wersji z koszykiem na tle. Ale to chwilowo.

    STAU - jesteś ..... cudowny. No, inni też mi pomagali - dziękuję. A mówią, że młodzież teraz jest samolubna :D
     
  13. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    To się żona uśmieje ;).
     
    Grzesiek lubi to.
  14. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3

    A jesteś już dziadkiem?:mad:
     
  15. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Dobra - eksperymentuje ile się da :eek:
    czy w pasku na górze po prawej stronie można usunąć słowo ZAREJESTRUJ SIĘ? ale tak aby nie zlikwidowało się gdy wejdziemy w logowanie a tam ktoś kto nie ma konta może się zarejestrować? Wiem, że w ustawieniach regionalnych mogę zmienić nazwę. Zrobiłabym wtedy zamiast słowa zaloguj się "Logowanie / rejestracja" i wchodząc tam klient ma obie możliwości. Nie widzę w tym momencie sensu aby na pasku były oba warianty
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    można klasą register i dać jej hidden :D jak nikt nie napisze jak to ja w domu napiszę :D
     
  17. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Witam, dopisze się do tematu bo problem mam podobny. Chodzi o zmianę koloru na czerwony i powiększenie czcionki napisu "zapytaj o produkt", ale tylko tego napisu, reszta "poleć znajomemu" i "dodaj opinie" zostaje ta sama. Chciałbym również zmienić ikonę koperty przy w/w napisie. Styl graficzny to RWD.
    Proszę o w miarę "proste" wytłumaczenie bo dopiero zaczynam zabawę w tym temacie. :)
     

Poleć forum znajomym