1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE API a numer przesyłki kurierskiej

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika GD-sklep, 2 Lipiec 2017.

  1. GD-sklep

    GD-sklep Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    4
    Witam,
    zintegrowałem przez .php Click Shop z GLS, jestem w stanie utworzyć etykietę kurierską, ale nie wiem jak (przez jaką funkcję) zapisać i do jakiej tablicy, numer przesyłki kurierskiej tak, aby klienci w mailach powiadamiających dostawali link do trackowania przesyłki.
    Czy ktoś pomoże?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  3. GD-sklep

    GD-sklep Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    4
    Niestety. Nic o API.
    Mariuszu, masz chyba kontakt z dostawcami. Czy nie mógłbyś zapytać, jaką funkcja API mogę dodawać numer przesyłki do zamówienia (a przy okazji może jak wybrać numer faktury z zamówienia)?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W ramach zgłoszenia FEEDBACK-1188 otrzymałem informacje, że niestety, ale nie ma żadnej funkcji API (dokumentacja webAPI: http://tech.clickshop.pl/api), która pozwoliłaby dodać numer przesyłki do zamówienia oraz numeru faktury do zamówienia. Nie ma tego w API (metody żadnej nie ma). Sprawdziliśmy również webhooki (dokumentacja webhook: http://tech.clickshop.pl/webhook) i niestety nie znaleźliśmy rozwiązania.

    Wysłana została sugestia do dostawcy oprogramowania, numer zgłoszenia: HOME-321. Niestety nie mogę podać żadnego potencjalnego terminu dodania/wdrożenia takich funkcji/metod do API.
     
  5. GD-sklep

    GD-sklep Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    4
    Mariuszu, czy coś się udało uzyskać w ramach tego zgłoszenia?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Otrzymałem informacje, że w rest api w zasobie parcels powinno być dostępne: shipping_code, spróbuj proszę z tym.

    Co do numerów faktur z zamówień to w tym momencie nie ma na to rozwiązania. Sugestia została przesłana, poinformuję na forum, gdy będzie aktualizacja zgłoszenia.
     

Poleć forum znajomym