1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Hotmail - problem z wysyłaniem powiadomień

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika alcema.cc, 13 Lipiec 2017.

  1. alcema.cc

    alcema.cc Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Mam problemy z wysyłaniem powiadomień na serwery hotmail.com, powiadomienia nie dochodzą, maile również. Wraca mail z błędem 550 SC-001 (SNT004-MC3F54) Gdzie można to odblokować ?

    Dzięki za info,
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @alcema.cc podobny komunikat błędu był poruszany w tym temacie na naszym forum: https://forum.home.pl/threads/czarna-lista-hotmail-com.1509/

    Spróbuj wysłać zgłoszenie do Microsoftu z prośba o zdelistowanie Twojego adresu z ich czarnej listy.
    Poniżej krótka instrukcja jak uzupełnić formularz z prośbą o zdelistowanie.
    1. W polu Contact Name:
      • Nazwisko lub Nazwa firmy.
    2. What domain are you sending to?
      • wpisujemy na jaką domenę była realizowana wysyłka. W Twoim przypadku należy najprawdopodobniej wybrać: hotmail.com.
    3. Contact e-mail address:
      • Dowolny mail w domenie, z której klient wysyłał wiadomość i dostał zwrotkę o odrzuceniu.
    4. What domain are you sending from?
      • wpisujemy domenę, z której wysłałeś wiadomość i dostałeś zwrotkę o odrzuceniu.
    5. How would you describe your company or yourself?
      • wybierz opcję: Customer of an ISP other than Windows Live Hotmail.
    6. Outbound IP(s) or range(s):
      • wpisz adres IP swojego serwera w home.pl. W otrzymanym komunikacie błędu (po wysłaniu wiadomości e-mail), powinieneś znaleźć taki fragment:
        Kod:
        by sklepXXXXXX.home.pl (89.XXX.XXX.XXX) with SMTP (IdeaSmtpServer 0.81)
        Wstaw w polu Outbound IP(s) or range(s) adres IP, który znajduje się w nawiasie: (89.XXX.XXX.XXX)
    7. Is your server dedicated or shared?
      • wybierz opcję: Dedicated
    8. Copy and paste any error messages:
      • Wklej w tym polu pełną treść zwrotki, którą otrzymałeś, czyli przykładowo:
        SC-001 (BAY004-PAMC1F7) Unfortunately, messages from XXX.XXX.XXX.XXX weren't sent. Please contact your Internet service provider since part of their network is on our block list. You can also refer your provider to http://mail.live.com/mail/troubleshooting.aspx#errors
    9. Provide the URL of your web site:
      • wpisz w tym miejscu domenę, z której wysyłasz.
    10. Przepisujemy kod captcha z obrazka i klikamy przycisk „Submit”, aby wysłać zgłoszenie zdelistowania do Microsoftu.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Po wysłaniu zgłoszenia o zdelistowaniu Twojego adresu IP z czarnej listy Microsoftu, wysyłka powiadomień na serwery hotmail.com powinna być możliwa.
     
  4. alcema.cc

    alcema.cc Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    0
    Dzięki, mam tylko problem z IP serwera - w mailach wracajacych nie mam tego fragmentu o którym pisałeś wcześniej:

    • wpisz adres IP swojego serwera w home.pl. W otrzymanym komunikacie błędu (po wysłaniu wiadomości e-mail), powinieneś znaleźć taki fragment:
      Kod:
      by sklepXXXXXX.home.pl (89.XXX.XXX.XXX) with SMTP (IdeaSmtpServer 0.81)
    Skąd wziąć to IP ?
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Możesz spróbować znaleźć adres swojego serwera w nagłówkach wiadomości lub napisać mi w wiadomości prywatnej tutaj na forum, na którą skrzynkę e-mail otrzymałeś zwrotkę, w odpowiedzi podeślę Ci adres IP, który należy podać we wskazanym polu formularza.
     
  6. alcema.cc

    alcema.cc Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    0
    Napisałem wiadomość prywatną
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Odpisałem w wiadomości prywatnej, podając adres IP, który powinieneś wpisać we wskazanym miejscu formularza.
     

Poleć forum znajomym