1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jak stworzyć Firmę, która zawładnie Polskim Internetem i światem

Dyskusja w 'Firma w Internecie' rozpoczęta przez użytkownika Owner, 9 Listopad 2015.

  1. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Witam
    Załóżmy pewną ideę tworzenia Firmy w zgodzie z prawdą. Feedback mile widziany.

    Załóżmy, że celem jest stworzenie firmy skupiającej 1 mln Polaków pod jednym dachem. Taka współczesna Solidarność Polskiego Internetu, tylko idąca dalej, działająca również globalnie. Czyli dająca możliwość spełnienia międzynarodowego "zwykłemu" użytkownikowi, który dobrowolnie chciałby stać się częścią ogółu przy zachowaniu własnej indywidualności.
    Motorem nie ma być kasa, ale dobrowolność stania się częścią czegoś większego w social mediach.

    Firma, nie może być wydmuszką, lecz działająca maszyną, dającą własnym członkom to czego potrzebują w zamian za wspólny rozwój i tym, którzy pracują, pieniądze, przyjmując taki, więc tok myślenia...

    Przejdźmy do rzeczy...
    Jest to wciąż idea, która wymaga narzędzi i szczegółów do realizacji i najlepiej przykłady firm, które zrealizowały to opierając się na podobnym wzorcu.

    Świat zaczyna być rządzony przez Internet. Wirtualna rzeczywistość przestała być "grą" a rzeczywistością, która początkowo ze skromnego szkicu, ale konkretnego, zlała się w całość pod postacią między innymi Facebooka. Kiedyś Internet był dla ludzi(dosłownie, jeśli mnie rozumiesz) teraz jest dla wszystkich(czyli polityczna poprawność i tak naprawdę ograniczenie wolności i tego co ludzie lubią robić najbardziej).

    Dlatego prawdziwość zawsze bije rekordy popularności, czyli wszystkie tematy, które są na pograniczu...porażki lub sukcesu...i należy tu rozgraniczyć pewne rzeczy tzn. nie kierować się w stronę 4chana, ale wykopu i reddita, urobionego w stronę onetu czy wp.pl i wciąż pozostając po środku. Ciężki temat, jednak kto zrealizuje taka wizję Internetu zostanie niczym Mesjasz;)

    Co jest obszarem działania Firmy ? New Age czyli Social Media przyszłości.
    Edukacja, kursy, szkolenia etc.
    Książki, Blogi
    Video, vlogi, Filmy, reklamy
    Social Life

    Czyli media i marketing tworzony przez użytkowników dla użytkowników, sprzedaż własnych produktów, zakładanie firm i rozbudowa Polskiej gospodarki...

    Kogo potrzeba: ludzi, którzy za swoją pracę i wyniki będą opłacani. Jednak od czasu do czas jak kibicie idą na mecz, będą po prostu pracować na Brand marki, kibicując...czyli działając swoimi klikami dla dobra ogólnego obrazu Firmy.

    na przykładzie Firmy, która spełni potrzeby ex graczy, ludzi, którzy kiedyś grali, obecnych i przyszłych. Tak jak działanie Firmy się nie zmienia tak nie zmieniają się ludzie i wszyscy są tacy sami, ale różni...;p
    Czyli "przeglądarkowa gra" w real life...

    Taka Oficjalna Nieoficjalna działalność, dająca użytkownikom wszystko to czego pragną i działająca w zgodzie z Prawem jak np. Putin w Syrii...

    Była nasza klasa, ale upadła, bo była tylko Polska, przeszło na FB, ale pomysł tam się już skończył i tak jak w polityce czas na powrót do PL, ale na zasadach międzynarodowych.

    Jeśli ktoś przeczyta i będzie zainteresowany to napisze więcej, w zasadzie powinienem zrobić to dla siebie...no i oczywiście Lider jest tylko jeden, bo to jego wizja, więc opatentowane ;p
     
    Ostatnia modyfikacja: 10 Listopad 2015
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Owner opisany przez Ciebie model biznesowy kojarzy mi się trochę z platformami do wymiany własności intelektualnej typu: templatemonster lub themeforest. Twój opis wcale nie jest utopią, lecz ciekawym pomysłem na miarę angażującego portalu społecznościowego. Do stworzenia takiego portalu potrzebujesz masy rąk oraz tęgich głów, które nie dość, że będą musiały to stworzyć, to później również utrzymać, a co najważniejsze rozwijać, aby projekt nie wypalił się jak myspace czy nk. Z dobrym projektem jest jak z ogniskiem, będzie się paliło, dopóki będziesz dokładać.

    W sieci najważniejszy jest content, żyjemy w erze, w której informacja ma największą wartość. Dochodzimy do momentu, gdzie ilość informacji w sieci jest zatrważająca i znalezienie czegoś wartościowego jest coraz trudniejsze. Dobry content jest podstawą Twojego projektu i to od tego bym zaczął poszukiwania. Od ludzi, którzy będą tworzyć ten unikatowy na skalę sieci content.

    To tyle, jeśli chodzi o moje porady. Pewnie byłoby tego więcej, ale to już raczej materiał na dyskusję akademicką ;). Powodzenia!

    PS. 20-21.11.2015 w home.pl odbędzie się Hackaton, czyli specjalne wydarzenie dla programistów, designerów, grafików, znawców Internetu, którzy wymyślą kreatywne, ciekawe i unikatowe rozwiązania.

    Internet to obecnie narzędzie tak powszechne, że ludzie biorą go za pewnik. Wielu z nas, poruszanie w świecie technologii nie sprawia żadnej trudności. Jest to intuicyjne i dzięki temu łatwo nam przychodzi dostosowanie się do najnowszych trendów. Jednak są osoby, które odczuwają coś całkiem odwrotnego. Uważają, że Internet i świat cyfrowy jest skomplikowany, niezrozumiały i nieprzystosowany dla wszystkich.

    Wszystkie osoby chcących zmieniać otaczającą nas rzeczywistość zapraszam do wzięcia udziału w tej imprezie (oczywiście z atrakcyjnymi nagrodami). Więcej informacji pod adresem: https://ultrainnovation.pl/

    btw. w tym temacie na forum @Grzesiek poruszył już temat tej ciekawej imprezy: https://forum.home.pl/threads/hackathon-ultra-innovation-2015-zmien-swiat.391/
     
    jakubgalinski lubi to.
  3. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Nie zrozumiałeś mnie do końca, bo model o którym myślisz to nie to. Content ma tworzyć organizację i znam swój content, zresztą nie wynajduję koła na nowo, tylko chce dać nowe opakowanie.
    Bliżej temu do Start upa.
    Trzeba pomyśleć z drugiej strony czyli z niemożliwego zrobić coś możliwego.... Nie ukrywam, że motyw ludzki jest tutaj bardzo istotny. Jednak pomysł jest całkowicie mierzalny i wykonalny. Potrzeba ludzi, którzy mają ten sam interes. Proste pytanie wchodzisz lub nie, dalej kwestia zaangażowania. Jednak pociąg ma jechać dalej i mają do niego wsiadać kolejne osoby.

    Chodzi o to, żeby mieć wpływ na rzeczywistość, czyli np. wychodzi nowy iphone i my, jako grupa anty, zasypujemy internet, fora i motywujemy innych do dołączania do akcji robienia jak najbardziej ośmieszającego zdjęcia telefonu(Akcja dla "zabawy" umożliwiająca wyrażenie własnego, zdecydowanego zdania, ale i akcje dla kasy, dlatego każdy może zostać częścią)
    Można powiedzieć, że to już prowadzenie poważnych kampanii reklamowo społecznych, identyfikowanie się z pewnymi ideami i DZIAŁANIEM, które ma prowadzić do rozpoznawalności.
     
  4. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Jednak są osoby, które odczuwają coś całkiem odwrotnego. Uważają, że Internet i świat cyfrowy jest skomplikowany, niezrozumiały i nieprzystosowany dla wszystkich.

    No własnie, ja doskonale rozumie takie osoby, ale na swój sposób i wiem czego im trzeba, bo wiem czego trzeba mi :D no, ale zobaczymy w starciu z rzeczywistością.

    Zapsiuje się, akurat jestem w Szczecinie

    ok, nie ma miejsc, rzeczywistość mnie pokonała :p istnieje backdoor na to spotkanie ?
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wybacz, widocznie ilość miejsc została przekroczona, nie wiedziałem o tym, że ilość miejsc już się skończyła - czyt. ktoś musiał Cię niestety uprzedzić. Jest to spotkanie dla zespołów, gdzie zespoły uczestniczące mają pełną dowolność w wyborze zadania, którego się podejmą. Najważniejszy jest pomysł, wizja, kreatywność i unikatowość. Forma przedstawionego rozwiązania również jest dowolna (strona WWW, mapa procesów, aplikacja, prezentacja itp.). Jest to raczej wydarzenie przeznaczone dla zespołów, nie wiem czy przewidujemy "wejściówki" dla kibiców ;), ale spróbuję się dowiedzieć (może @Adam będzie wiedział coś więcej).
     
  6. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    ok, dzięki za informację, brzmi zdecydowanie jak dla mnie, więc czekam na finalną odpowiedź.
    Pozdrawiam
     
  7. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Hej :)

    Lista miejsc jest ograniczona, ale nie blokujemy jeszcze rejestracji bo niewykluczone, że ktoś w ostatniej chwili zrezygnuje/rozchoruje się i zostanie wolny slot :) Napisz do nas na kontakt@ultrainnovation.pl - znajdziemy dogodne rozwiązanie, abyś mógł się u nas zjawić ze swoją ciekawa ideą.
     
  8. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Witam
    Zgłoszenie wysłane.
    Pozdrawiam
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W tym opisie poruszyłeś bardzo wiele warstw, ale nie do końca jasno określiłeś moim zdaniem cel tego wszystkiego.

    Z jednej strony: Co jest obszarem działania Firmy ? New Age czyli Social Media przyszłości.
    Z drugiej strony: prawdziwość informacji
    A po drodze hejtowanie jabłka :)

    Nie widzę w tym jasno określonego celu, nie widzę analizy pokazującej jasno działania konkurencji lub korzyści płynące ze stworzenia tej społeczności. Nie widzę zagrożeń jakie napotka ten pomysł, ani jej mocnych stron. Potrzeba jest analiza, chociażby SWOT i jakieś konkretne, realne i mierzalne CELE.

    Jeśli nasza społeczność skupi się na wskazanym obszarze działalności, to rozumiem, że będą oni wymienili między sobą informacje o Social Media, za pomocą wskazanych form przekazu informacji, np. blogi i szkolenia.

    Cechą szczególną będzie prawdziwość informacji, tylko której: tego co ja mam do powiedzenia np. o skutecznej reklamie czy tworzeniu conentu czy tego co moja skuteczna reklama wyraża na temat mojego produktu i o czym jest stworzony przeze mnie content?

    Internet jest obecny w naszym świecie i jest jego częścią. Przełom był kilka lat temu, a dziś jest standardem. Zmieniają się tylko formy dostępu do niego i pojawia się coraz więcej firm, działających tylko w sieci i tylko na rzecz sieci.
     

Poleć forum znajomym