1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Rabat dla konkretnego producenta

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika ryra91, 23 Grudzień 2015.

 1. ryra91

  ryra91 Użytkownik

  Wiadomości:
  59
  Docenione treści:
  3
  Witam,

  krótko i na temat:

  Czy jest możliwość ustawienia rabatu dla producenta ? (chodzi o to żeby wpisać raz wartość i wszystkie produkty które są przypisane do producenta automatycznie zostaną objęte tą promocją).

  Pozdrawiam
  Rafał
   
 2. Stau

  Stau Majster

  Wiadomości:
  340
  Docenione treści:
  98
  Temat "masowo" ustawianych promocji jest na tym forum często poruszany. Niestety, na chwilę obecną nie ma takiej funkcjonalności. Trzeba klikać na każdy produkt z osobna.

  Próby "obejścia" tego stanu rzeczy pojawiły się w tym wątku:
  https://forum.home.pl/threads/masowe-promocje.592/

  Głównie idzie o to, że pole "promocja" nie występuje w "Centrum Wymiany Danych". Nie ma też tego pola w aplikacji "Click Studio".
   
 3. ryra91

  ryra91 Użytkownik

  Wiadomości:
  59
  Docenione treści:
  3
  Trochę szkoda, bo to dość przydatna funkcja.

  Fajnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie pola "promocje" po prostu w kategorii producentów - jednak w ten sposób masowe promocje obowiązywałyby tylko względem nich. Ewentualnie drugim rozwiązaniem mogłoby być pozaznaczanie w oknie produktów konkretnych jednostek i wtedy przydzielić grupowy rabat.

  Skoro ten wątek się przewija - czy Home planuje coś z tym zrobić ?

  Pozdrawiam
  Rafał
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Wariantów ustawienia promocji jest pełno. zapewne gdybyśmy zrobili ankietę to ile sklepów by nie odpowiedziało tyle by było pomysłów. czy przewidujemy coś z tym zrobić? zbieramy każdą sugestię i przekazujemy ją do kierownika produktu. jak widać po aktualizacjach, tak naprawdę ponad połowa pomysłów to zgłoszenia klientów. w takim temacie, trzeba przede wszystkim wypracować sensowy schemat, który faktycznie pokryje zapotrzebowanie, dlatego że wariantów może być bardzo dużo. czemu nie dodać też opcji aby promocje nadawać tylko dla produktów w danego przedziału cenowego, itp.

  więc standardowo, zbieramy i puszczamy dalej. na ten rok aktualizacje już zamknęliśmy więc czekamy na styczeń.
   
 5. Stau

  Stau Majster

  Wiadomości:
  340
  Docenione treści:
  98
  Wystarczy pole "Promocja" oraz "Data_początek" i "Data_koniec" dołożyć do "Centrum Wymiany Danych". Każdy na swój sposób kroiłby to wówczas według własnych potrzeb. Jak dla mnie to punkt wyjścia do większych "roszad". Idzie o to, aby przede wszystkim nie trzeba było klikać w każdy produkt z osobna.
   
  Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym