1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Zmiana w wyglądzie strony...

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika JP-Tech, 20 Czerwiec 2018.

  1. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Witam Panowie,
    proszę o pomoc ponieważ nie ukrywam ale nic a nic nie znam się na programowaniu a tym bardziej języku CSS, kiedyś siedziałem w HTML ale to nie to samo :) .
    Potrzebuje pomocy Panowie w:
    1. Na niebieskiej górnej belce dodać "Zadzwoń do nas: xxx xxx xxx" , próbowałem coś sam rzeźbić aczkolwiek nie znam na tyle formuł w CSS aby prawidłowo to napisać.
    2. Wstawić ten baner z przesuwanymi slajdami ponad nr. 3 "Kategorie obrazkowe" ponieważ nie ma możliwości tego wykonać w modułach / konfiguracji wyglądu.
    4. Aby napis "Koszyk (pusty) był w jednej linii, a nie w dwóch osobnych ponieważ niezbyt korzystnie to wygląda.
    5. Co można panowie zrobić z tym Menu ? , dokładnie czy jak to był w html, ul, ol, il, tak aby każda pod kategoria była w innym odstępie.

    Zwracam się Panowie do was z prośbą ponieważ już kilku zmian dokonałem , aczkolwiek z tymi wymienionymi powyżej nie jestem w stanie.
    Z góry bardzo dziękuje.
     

    Załączone pliki:

  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @JP-Tech
    Ad1. Na forum był już ten wątek poruszony https://forum.home.pl/threads/jak-dodac-numer-telefonu-na-pasku-na-samej-gorze-sklepu.540/
    Ad2. Tutaj sugeruję w konfiguracji aplikacji wykorzystać własny moduł. Konfiguracje tego rozwiązania jest prosta:
    - dodajesz nowy moduł, który jest pusty i w miejscy HTML ID dodajesz dowolną wartość np. menu123
    - ustawiasz ten moduł w odpowiednim miejscu w modułach czyli strona główna, lista produktów itp (pamiętaj o tym żeby moduł w sekcji strona główna dodać pod sliderem),
    - przechodzisz do konfiguracji aplikacji "Kategorie obrazkowe" i wybierasz umieść w module TAK, oraz dodajemy html id.
     
    JP-Tech lubi to.
  3. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Ad1. LukaszC, a co mam zrobić aby numer telefonu znajdował się po lewej stronie tak aby nie tworzył całości z "zaloguj się/ zarejestruj" ?
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Spróbuj dodać klasę od numeru telefonu poniżej <ul class="links right inline"> ... </ul> wtedy powinieneś uzyskać element z prawej strony. Później tylko zabawa w CSS z wyglądem czcionki i ewentualnym położeniem góra/dół
     
  5. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Ad1. LukaszC, a możesz mi powiedzieć w którym miejscu mam umieścić dany wpis ponieważ jak próbowałem przy :
    "<ul class="links right inline">
    {if true == $user_logged}
    <li class="hello">
    {translate key="Hello"} <b>{$user->user->getName()|escape}</b>
    </li>"

    To napis z telefonem przemieszczał się wraz z panelem logowania, jak i powiedź mi proszę jakich dokładnie formuł mam użyć do wyśrodkowaniem i dostosowaniem tekstu, ponieważ jak wcześniej wspomniałem noga ze mnie z CSS, a poradniki internetowe dużo mi nie mówią jak nie znam podstaw ;(
     
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Kod powinien być wklejony w 2 miejscach:
    przed
    {else} {if $enable_register}
    i po
    {/if} </ul>

    Co do samej struktury CSS to musisz ustawić według uznania, ale spróbuj tak:
    Kod:
    .login-bar .info-top {
        position: relative;
        padding-top: 2px;
    }
     
  7. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    To Panowie, pozostało:

    4. Aby napis "Koszyk (pusty) był w jednej linii, a nie w dwóch osobnych ponieważ niezbyt korzystnie to wygląda.
    5. Co można panowie zrobić z tym Menu ? , dokładnie czy jak to był w html, ul, ol, il, tak aby każda pod kategoria była w innym odstępie.

    Dziękuje wam za, aktualną pomoc. :)

    Panowie, doszło nowe zadanie, mianowicie zmiana wysokości czarnej belki :(
     

    Załączone pliki:

    Ostatnia modyfikacja: 22 Czerwiec 2018
  8. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @JP-Tech

    4. koszyk w jednej linii:
    Kod:
    header .logo-bar .basket {
        width: 155px;
    }
    Wysokość czarnej belki:
    Kod:
    header {
        height: 250px;
    }
    Dostosuj sobie wartość od height.
     
    JP-Tech lubi to.
  9. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Panowie jesteście wielcy !, tyle godzin co ja spędziłem przy tym :D a dzięki waszej pomocy jest to dosłownie chwila.
    Pozostaje jedynie pytanie czy z tym menu można coś zrobić aby było bardziej czytelne jak się przechodzi z głównych kategorii do podkategorii, aby to się odznaczało ?
     
  10. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
  11. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Panowie :D , jak już nam tak dobrze idzie :D, to czy na stronie jak mam moduły:
    "Polecane produkty" lub " Promocje" to czy jest możliwość ustawienia aby w poziomie pojawiały się np. 4 produkty mniejsze okienka a nie , 3 produkty które wyglądają wulgarnie :)?
     
  12. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
  13. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Tak troszkę nie do końca Panowie :)
    Ponieważ jak dodam kod:

    #box_specialoffer{
    .innerbox{
    display: grid;
    grid-template-columns: 1fr 1fr 1fr 1fr;
    grid-gap: 20px;
    }
    }

    W którym Pan "flex" powiedział że dany kod: " Ten kod doda grid na 4 kolumny dla produktów w module Promocji."

    To niestety w moim wypadku Panowie, podczas ładowania modułu z promocjami, pojawiają się 4 kolumny, lecz jak tylko moduł się załaduje pozostają w dalszym ciągu 3 :(
     
  14. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Dobra Panowie,
    ostatnie pytanie i możemy zamykać temat, dzięki wam udało mi się jakoś naprostować dany temat tak więc:
    Jak zmienić zakładkę z nazwy z "Produkty powiązane" na "Akcesoria do maszyny" lub inny wpis.
     

    Załączone pliki:

  15. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @JP-Tech najprościej zmienić to w Konfiguracja->Ustawienia regionalne->Języki i w frazach językowych. Podajesz słowo klucz "Produkty powiązane" i edytujesz to na frazę jaką chcesz.
     
    JP-Tech lubi to.
  16. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Panowie kolejna sprawa która nie daje mi spać.
    Mianowicie Panowie, do niektórych produktów na naszym sklepie nie posiadam ceny, ponieważ maszyny są do indywidualnej wyceny, i po rozmowie z home, okazało się ze nie mogę zostawić informacji "Cena na zapytanie", lub "Zapytaj o produkt", jedynie to co mogłem to dać cenę 1 zł (ponieważ jakąś muszę dać), i ustawić w właściwościach produktu "Stan magazynowy: 0" aby nie było możliwości zakupu, aczkolwiek jak Panowie widzicie na screenie, niezbyt korzystnie to wygląda czy jesteśmy w stanie zmienić tak aby było np. zamiast ceny informacja "Zapytaj o produkt" ?
     

    Załączone pliki:

  17. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @JP-Tech cenie produktu możesz ustawić 0 tylko przed zmianą kwoty na zerową, należy uruchomić opcję Konfiguracja->Sprzedaż->Zakupy zakupy za 0 zł.
    Po wyrażeniu zgody na zakup produktów za 0zł można w konfiguracji taką cenę zapisać, a później tą opcję wyłączyć i produktu będzie wyglądać jak na załączonym obrazku :)

    W przypadku dodatkowego komunikatu z możliwością przygotowania wyceny możesz skorzystać z dodatkowej aplikacji "dodatkowe zakładki". Dzięki aplikacji będziesz mógł dodać nową zakładkę w szczegółach produktu z informacjami gdzie można uzyskać informację o cenie lub wykonać edycję zaawansowaną następujących plików tpl: product/tableofproducts.tpl, product/index.tpl
     
  18. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Panowie ,
    a jak dać kategorie, promocje i nowości na samą górą menu ?
     

    Załączone pliki:

  19. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Tylko poprzez edycję zaawansowaną pliku menu/box.tpl
     
  20. JP-Tech

    JP-Tech Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Dobrze, a w którym miejscu mam dokonać edycji w jakich wierszach ?
     

Poleć forum znajomym